Özgür Demir’den ‘Ömrümün Asfaltı’na klip

Onu Kutup Yıldızı müzik grubundan hatırlayabilirsiniz…

İlk solo albümü 'İzler'i, SRS Müzik etiketiyle 2010 yılı sonunda yayınlayan Özgür Demir, sözü ve müziği kendisine ait olan ‘Ömrümün Asfaltı’ isimli şarkısına klip çekti. Yönetmenliğini Kamil Aydın’ın üstlendiği klibin nisan ayında gösterime girecek.

 

Yılların birikimini İzler adını verdiği albümüne aktaran Özgür Demir, ilk klibini sözü ve müziği kendisine ait olan ‘Ömrümün Asfaltı’ isimli şarkısına çekti. 27 Mart Salı günü, kapalı alan sahne performansı şeklinde gerçekleştirilen çekimlerde Özgür Demir’e, Hüseyin Sarısaltıkoğlu gitarıyla, Merve Nuvasil klarnetiyle, Tuncay Korkmaz mızıkasıyla, Bahadır Ceyhan ise cahonu ile eşlik etti.  

 

YORGUN KULAKLARI DİNLENDİRME VAKTİ!

Albüme ‘Büyük Adam Küçük Aşk’, ‘Işıklar Sönmesin’, ‘Hollywood Kaçakları’, ‘Mem û Zin’ gibi filmlere yaptığı müziklerle pek çok kez ‘en iyi müzik ödülü’ne layık görülen Mazlum Çimen de destek verdi. 15 şarkıdan oluşan albüm yaklaşık 150 saatlik stüdyo çalışması sonucunda ortaya çıktı. Müzik yönetmenliğini ve aranjörlüğünü Uğur Yılgın’ın üstlendiği İzler albümünün grafik tasarımı Hande Ünver, fotoğraflar çekimleri ise Arif Kıran tarafından gerçekleştirildi.

 

UZUN YOL ARKADAŞLARI

Özgür Demir ilk albümünde kendisine eşlik eden müzisyenleri “uzun yol arkadaşları” olarak tanımlıyor. Sanatçıya vokalde Filiz Can eşlik ederken, klasik-akustik-elektro-perdesiz gitar ve tamburda Hüseyin Sarısaltıkoğlu, bağlama, buzuki ve lavtada Muhterem Sur, klarnet, cajon ve kavalda Uğur Yılgın, mızıkada Tuncay Korkmaz, kemanda Kerem Çelik, perküsyonda Cevat Akbulut, çelloda Özer Arkun, akordeonda Gökhan Özkan, trompette Birkan Irmak, keyboardda Osman Tolga Bedir ustalıklarını sergiliyor.

 

ESKİ BİR DOSTUN SESİNİ DUYMAK GİBİ…

Usulca etkisi altına alıp, yüreğinizde ‘izler’ bırakacak olan albüm, farklı enstrümanların kullanıldığı, tamamen akustik parçalardan oluşuyor. Bazı parçalarda, çello ve akordeonun varlığını hissetmek eski bir dostun sesini duymak gibi geliyor. Müzisyen Tuncay Korkmaz’ın üflediği mızıkaysa dinleyicisini alıp başka diyarlara götürüyor…

 

ÖZGÜR DEMİR KİMDİR?

1970 yılında Gökçebostan’da doğan Özgür Demir, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında arkadaşlarıyla beraber, Kutup Yıldızı adlı müzik grubunu kurdu. Grubun “Onurumuz” adlı albümünden sonra çalışmalarına bireysel olarak devam etti. “İzler, sanatçının, 1993 yılından bu yana biriktirdiği şarkılardan bir bölümünün yer aldığı ilk albümü… Halen mali müşavirlik yapan sanatçı müzikle ilişkisini romantik olarak tanımlıyor.

ÖMRÜMÜN ASFALTI

Tamamen akustik bir çalışma olan Ömrümün Asfaltı müziğiyle olduğu kadar sözleriyle de ön plana çıkıyor:

 

Bu sessizlik toprak gibi

Kaldırımlar altındaki

Gülümseyen hayalin

Ömrümün asfaltı gibi

 

Ruhum göçer gider

Aklımla bir başıma

Neye yarar kifayetsiz

Serzenişim şarkılara

 

Bir bakışın yeter bana

Kollarında olmasam da

Senin siyah kirpiklerin 

Ömrümün yarısı bana

 

Bir gülüşün  yeter bana

Kollarında olmasam da

Senin dudak bitimlerin

Ömrümün yarısı bana

 

http://ozgurdemir.net/


Deniz Güneş / Demokrat Haber İstanbul

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2012, 12:54
YORUM EKLE