Levent Üzümcü ihraç istemiyle Şehir Tiyatroları Disiplin Kurulu’na sevk edildi

Levent Üzümcü, politik görüşü, basına verdiği demeçler nedeniyle Şehir Tiyatroları’ndan ihracının istenmesine tepki gösterdi

Levent Üzümcü ihraç istemiyle Şehir Tiyatroları Disiplin Kurulu’na sevk edildi

Oyuncu Levent Üzümcü, politik görüşü, 2013 Sosyalist Enternasyonal’de yaptığı konuşma, basına verdiği demeçler, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar gerekçe gösterilerek ihraç istemiyle Şehir Tiyatroları Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Levent Üzümcü, ihraç istemiyle Şehir Tiyatroları Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Sendika.org’un haberine göre, Üzümcü’nün politik görüşü, 2013 Sosyalist Enternasyonal’de yaptığı konuşma, basına verdiği demeçler, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımların tamamı bir rapor haline getirilerek hakkında soruşturma açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Teftiş Kurulu’na 2014 yılında iletilerek Üzümcü savunmaya çağrılmıştı. 2015 yılının Mart ayında da dosya, Üzümcü’nün ihracı ve memurluk haklarının feshi istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

ÜZÜMCÜ TEPKİ GÖSTERDİ

Levent Üzümcü, 20. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri gecesinde yaptığı ödül konuşmasında hakkında açılan soruşturmaya tepki göstererek şunları söyledi:

“Bu ödülü Şehir Tiyatroları’nda oynadığım ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ ile almam beni ayrıca sevindirdi. Tam da Şehir Tiyatroları’ndan ihracımın düşünüldüğü günlerde böyle bir ödülün gelmesinin ayrı bir anlamı var elbette.”

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2015, 22:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER