Harry Potter’ın veda galası..

Potter hayranları seri sorunun gelmesinin hüznü içinde.. Harry Potter sona erdi, terapide görüşürüz!

Harry Potter’ın  veda galası..

Harry Potter serilerinin son filmi ‘Harry Potter ve Ölüm Yadigârları 2’nin önceki gün Londra Trafalgar Meydanı’nda yapılan galası hüzünlü geçti. Şiddetli yağan yağmura rağmen Harry Potter hayranlarının akınına uğrayan film yıldızları, yaklaşık üç saat boyunca imza dağıttı. Harry Potter karakterini on bir yaşından beri oynayan aktör Daniel Radcliffe, filmin hayatları boyunca sevenleriyle beraber olacağını belirtti.

Galaya serilerin yazarı J.K. Rowling de katılırken, “Bunca zamandır Harry Potter kitaplarını alabilmek için saatlerdir beklediğiniz uzun sıralar için çok teşekkür ederim,” diyen Rowling’e “Biz teşekkür ederiz!” diye cevap veren hayranlarına “Yapmayın! Şimdiden ağlıyorum!” dedi.

Film bitti, haydi terapiye!

Gala için New York’tan gelen Daniel Radcliffe, “Sadece bu meydanda bulunan insanlar değil, dünya üzerinde son on senedir bütün bu filmleri izleyen insanlar, Harry Potter serilerini hayatları boyunca kendilerinden ayırmayacaklar” dedi. Büyücü Dumbledore karakterini oynayan aktör Michael Gambon ise seriler bittiği için üzgün olduğunu ve hâlâ ‘şaşkınlık’ duyduğunu belirtti. Trafalgar Meydanı’ndan Leicester Meydanı’na kadar uzanan 1.2 kilometrelik kırmızı halının ise rekor olduğu söyleniyor.
Galayı izleyebilmek için pazartesiden beri Trafalgar Meydanı’nda kamp kuran bazı Harry Potter hayranlarına Çin ve Arjantin’den gelenler eşlik etti. Film yıldızlarının kırmızı halıda görünmesiyle beraber hayranların “Harry Potter’ın çatlaklarıyız” ve “Harry Potter sona erdi, terapide görüşürüz!” pankartları dikkat çekti.

Dünya çapında 4 milyon pound’luk gelir kazanan Harry Potter serileri, İngiliz basınının manşetlerinden haftalardır inmedi. The London Evening Standard, “Gerçek sihrimiz ve belki de son ‘hakiki’ endüstri” başlığını attı.
‘Harry Potter ve Ölüm Yadigârları 2’, tüm dünyada 13 Temmuz Çarşamba günü gösterime girecek.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER