Fırat Tanış "Gelin Tanış Olalım" ile İstanbul’da sahne alıyor

Farklı yöre ve kültüre ait türküleri seslendirecek Fırat Tanış’a 4 kişilik bir orkestra da eşlik edecek

Fırat Tanış "Gelin Tanış Olalım"  ile İstanbul’da sahne alıyor

Ünlü oyuncu Fırat Tanış, Semih Çelenk’in yazıp yönettiği tek kişilik türkülü seyirlik  “Gelin Tanış Olalım”  ile 2-3 Haziran’da İstanbul’da sahne alıyor.

80 dakika sürecek oyunda 11 farklı türkü seslendirecek usta oyuncu; şiir ve deyişleriyle de  Yunus Emre’den Pir Sultan Abdal’a, Somuncu Baba’dan Aşık Veysel’e, İbrahim Hakkı’dan Cerrahi’ye… Türk toplumunun mayasında olan uzlaşı, tevazu, birlik, beraberlik ve hoşgörüyü hatırlatacak.

Oyunun yazarı ve yönetmeni Semih Çelenk, “Bir yol hikayesi yazdım. Mühim olan menzile varmak değil yolda olmaktı. Bunu anlatırken toplumun her kesimini kucaklayan bir üslup benimsedim ve çok farklı kanaat önderlerinin ortak bakışlarını yansıtmaya çalıştım “ dedi.

Çelenk, Fırat Tanış’ı bir modern Abdal olarak düşündüğünü sesi, sözü, müziği, tarzı ve oyunculuğuyla projeyi çok iyi temsil ettiğini belirtti.

Sahnede  “Bir Nefesçik Söyleyeyim”den “Minnet Eylemem”e  farklı yöre ve kültüre ait türküleri seslendirecek Fırat Tanış’a 4 kişilik bir orkestra da eşlik edecek.

Yapımcılığını Güzel İşler Sanat’ın yaptığı gösteri 2-3 Haziran’da Trump Kültür Merkezi’nde sahne alacak, sonrasında yurtiçi ve yurtdışında turneye çıkacak.

(Kaynak: Kollektif Sanat)

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2016, 11:30

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER