Erkin Koray'ın 'korsan' isyanı

'Yalnız benim değil, halkın parası çalınıyor'...

Erkin Koray'ın 'korsan' isyanı

İzni dışında ve kalitesiz albümleri piyasaya sürülen sanatçı Erkin Koray, isyan etti.

'Best of ' adı altında albümleri piyasaya sürenler hakkında kanuni işlem başlattığını belirten ünlü sanatçı , halkın cebinden parasının çalınmasına izin vermeyeceğini belirtti.

İşte Erkin Koray'ın açıklaması:

57 yıllık sanat hayatım boyunca, ben onlarca eseri büyük bir emek vererek ve üzerinde titizlikle çalışarak sizlere sundum, siz de takdir ettiniz ve beni onurlandırdınız. Bunun gururu ve mutluluğu içerisindeyim.
Ancak… Son dönemlerde;

-Erkin Koray Best of
-Erkin Koray 50. Yılı Armağanı
-Erkin Koray 57. Sanat Yılı 5'li CD Paketi

Vs. gibi türlü isimlerle, iznim dışında ve son derece KALİTESİZ ürünlerin piyasaya çıkarıldığı görülüyor. İçlerinde 1971 yılında çıkmış bir albümle ADI ve KAPAĞI aynı olup, içeriği sahte bir repertuarla yapılmış olan bir uzunçalar bile var. Misal: "Elektronik Türküler LP". Kapak resmi aynı, içerik değişik. Yani vatandaş 1971 yılında çıkmış olan o albümü aldığını sanıyor.

Burada en önemli unsur, yalnız benim değil, halkın aldatılıyor; yalnız benim değil, HALKIN PARASI'nın cebinden çalınıyor olmasıdır.

İznim olmadan yayınlanan bu ürünler hakkında kanuni işlem başlattım. Ayrıca bu eserlerin tamamını ben, en kısa sürede ve en kaliteli biçimde bizzat kendim derleyip, dinleyenlerime sunacağım.

Bu durumu kamuoyuna duyurmak yönünde gerekli duyarlılığı göstereceğinize inanıyorum.

Teşekkür ederim. SAYGILARIMLA

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2014, 14:18

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER