Devlet Tiyatroları'nın kullandığı iki sahne otel mi olacak?

Akün ve Şinasi Sahnesi'nin 33 milyon liraya satıldığı ortaya çıktı....

Devlet Tiyatroları'nın kullandığı iki sahne otel mi olacak?

Devlet Tiyatroları'nın kullandığı Akün ve Şinasi Sahnesi'nin 33 milyon liraya satıldığı ortaya çıktı.

"Otel projemiz var. Ankara'da ne kadar otel var, ihtiyaç ne kadar, bunları araştırıyoruz" diyen Ahmet Meriç, sahnelerin yerini otel alacağı sinyali verdi!

Selda Güneysu'nun Cumhuriyet'te yer alan haberine göre Ankara ’nın en önemli iki tiyatro sahnesi, Akün ve Şinasi sahnelerini Maritza İnşaat’ın da ortaklarından Ahmet Meriç’in satın aldığı ortaya çıktı.

Ahmet Meriç, sahnelerin de yer aldığı binayı kardeşleriyle satın aldığını belirterek “Sahnelerin de bulunduğu yerle ilgili alışveriş merkezi yapma gibi bir düşüncemiz yok. Otel projemiz var. Ancak henüz aile bireyleriyle iştişare edemedik. Ankara’da ne kadar otel var, ihtiyaç ne kadar, bunları araştırıyoruz. Tabii eğer Devlet Tiyatroları (DT) kiralamak isterse, menfaatlerimize de uyarsa, kiralayabiliriz” dedi.

Cumhuriyet, mülkiyeti Emek İnşaat AŞ’de bulunan Akün ve Şinasi sahnelerinin 10 gün önce, Kamu İhale Yasası kapsamı dışında tutularak “gizli ihale” ile satıldığını duyurmuştu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de satışı doğrulamış ancak ihaleyi kimin kazandığına yönelik bilgi ise “sır” gibi saklanmıştı. “Devlet usulüyle yapılan ihale sonucu satışı gerçekleştirildiği” dile getirilen iki sahne bir yıl daha Devlet Tiyatroları’nın kullanımında olacak.

Sahnelerin de yer aldığı binayı 33 milyon 200 bin TL’ye satın alan Maritza İnşaat’ın da ortaklarından Ahmet Meriç, ihaleye “Maritza İnşaat olarak değil, şahıs olarak katıldığını” söyleyerek “Öncelikle Devlet Tiyatroları ile bir yıl daha sözleşmemiz devam edecek gibi” dedi. Meriç, ihalenin henüz Emek İnşaat’ın genel kurulu tarafından onaylanmadığını ancak kısa süre içinde onaylanmasını beklediklerini kaydetti.

Emek İnşaat AŞ’den yapılan yazılı açıklamada da, sahnelerin de bulunduğu bina için 5 kez ihaleye çıkıldığı, ancak her ihalede verilen tekliflerin muhammen bedelin altında kaldığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2014, 14:50

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER