Demirkubuz'un son filmi 'Bulantı' için geri sayım

Zeki Demirkubuz, Bulantı filmini herhangi bir festivalde yarıştırmadı

Demirkubuz'un son filmi 'Bulantı' için geri sayım

Zeki Demirkubuz'un son filmi 'Bulantı' 2 Ekim'de vizyona giriyor.

Üç yıl önce Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Bu filmleri kendileri jürilik yapsın diye çektiğimi zanneden gerzeklerden çok sıkıldım artık. Bundan sonra Türk festivallerinde yarışmak yok” diyen Türkiye sinemasının usta isimlerinden Zeki Demirkubuz, dediğini yaptı.

Son filmi ‘Bulantı’yı şimdiye kadar herhangi bir festivalde yarıştırmayan Demirkubuz, başrolünü Şebnem Hassanisoughi ve Öykü Karayel’le birlikte paylaştığı filminin Bir Film dağıtımıyla 2 Ekim’de vizyona gireceğini duyurdu.

Çağlar Çorumlu, Cemre Ebuzziya, Ercan Kesal ve Nurhayat Demirkubuz gibi isimlerin de rol aldığı, görüntü yönetmenliğini Türksoy Gölebeyi’nin üstlendiği filmin konusu şöyle:

Sevgilisiyle birlikte olduğu gece karısı ve küçük kızını trafik kazasında kaybeden Ahmet, ‘akıl-fikir işleri’ yapan mühim bir şahsiyettir. Kimseyi umursamayan, hiçbir şeyin önünde eğilmeyen biri olarak bu trajik olaydan pek etkilenmeden yaşamına devam eder ama bir süre sonra, görünürde bir sebep olmaksızın kendinde ve yaşamında bazı değişimler olmaya başlar. Küçük terslikler, tuhaf aksilikler art arda gelmekte, çok sevdiği kadınlarla arası bozulmakta, hayat karşısında zorlanmakta ve kendisinden beklenmeyecek zafiyetler göstermektedir... (Radikal)
 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2015, 10:42

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER