Davutoğlu'ndan AKM açıklaması

Ahmet Davutoğlu, AKM'nin değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek "Oraya İstanbul’un ihtiyacı olan büyük bir sanat merkezi yine istişare ederek yapılmasını konuşmak durumundayız" dedi

Davutoğlu'ndan AKM açıklaması
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kültürel Kalkınma Programı Toplantısı'nda Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) geleceği hakkında açıklamalarda bulundu. 

Davutoğlu, AKM'nin değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek "Taksim Meydanı üzerinde 2013’te yaşadığımız olaylara bakarak da ifade ediyorum. İdeolojik görüş ayrılıklarına bakarak değerlendirmemek lazım. İstanbul’un güzel bir meydana ihtiyacı var. Ama Taksim ve civarında bunu görmek mümkün değil. Kent bilinciyle buna bakacağız. AKM hem statik problemler yaşanan hem de hukuki sorunlar yaşanan bir konu" dedi. 

İstanbul'un daha güzel meydanlara iğtiyacı olduğunu belirten Başabakan Davutoğlu, "Oraya İstanbul’un ihtiyacı olan büyük bir sanat merkezi yine istişare ederek yapılmasını konuşmak durumundayız. Yeni kutuplaşmalara sebebiyet vermeden hep beraber değerlendirelim. AKM de dahil olmak üzere İstanbul meydanlarının güzelleştirilmesi bir amaç olmalı" diye konuştu.

(Kaynak: Cumhuriyet)
Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2016, 13:08

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER