Çağan Irmak yine ağlatacak

Yeni filminin fragmanı yayınlandı…

Çağan Irmak'ın bu hafta gösterime girecek yeni filmi 'Dedemin İnsanları' eleştirmenlerden tam not aldı: 'Çağan Irmak'ın başyapıtı', 'Çok iyi bir film', 'Müziğiyle, kurgusuyla, öyküsüyle insanın içine işlemeyi biliyor...'

 

İSTANBUL - Kçük bir kasabada yaşayan on yaşında bir çocuk ve dedesi aracılığıyla, bir ailenin ve bir ülkenin geçirdiği büyük değişimini anlatan 'Dedemin İnsanları' bu hafta gösterime giriyor. Filmin mübadele yıllarına uzanan hikayesi, I. Dünya Savaşı ile değişen, parçalanan hayatları sinemaya taşıyor. Film, eleştirmenlerden tam not aldı:

 

Atilla Dorsay (Sabah):
Bazı kusurları, eksikleri ve fazlalıkları var. Ama çok etkilendim, her şeye rağmen Çağan Irmak'ın başyapıtı bu film. Yanlızca göç olayı değil 20.yy'da Türkiye'nin başına gelen birçok olaya mübadeleden 60 ihtilaline, Kıbrıs çıkarmasından 12 Eylül'e küçük de olsa değinmeler var ve bütün bunlar çok büyük bir aile tablosu ve geçmişle hesaplaşma serüveni haline gelmiş. Çok etkilendiğimi ve çok sevdiğimi söylemeliyim.

 

Uğur Vardan (Radikal):
Beğendim. Çağan Irmak'ın diğer filmlerine göre belki çok ağlatmamış ama hüzünle komedi atbaşı gidiyor. Zaten Çağan kalburüstü yönetmenlerimizden. Bu film belki de filmografisindeki en iyi yapım değil ama gayet başarılı buldum.

YORUM EKLE