Behzat Ç.'nin başı belada!

Fenomen diziyi terbiye etmeye kararlılar…

Behzat Ç.'nin başı belada!

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, “İki kez ceza verdik, dikkatle izliyoruz” dediği, “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” dizisine ilişkin olarak bakanlığına 3 şikayet başvurusu yapıldığını, bunları, gereği için RTÜK’e gönderdiğini açıkladı.

 

Samanyolu TV başta olmak üzere birçok kanalda ırkçı, ayrımcı, nefret içerikli yapımlar devam ederken zaman zaman sosyal mesajlar da veren farklı bir polisiye olarak beğeniyle izlenen Behzat Ç. terbiye edilmeye çalışılıyor.

 

MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, Star TV’de yayınlanan Behzat Ç. isimli diziyi bir soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı. Belen önergesinde Şahin’e, dizide polis rolü yapan, dolayısıyla dizide devleti temsil eden karakterlerin, görev esnasında alkol aldığını, evli olmadıkları halde beraber yaşadıklarını ve Türk aile yaşam kurallarına uygun olmayan davranışlar sergilediklerini belirterek, “Bakanlığınız bu dizi hakkında herhangi bir inceleme yapmayı düşünüyor mu?” diye sordu. Halbuki herkesin bildiği gibi Türk polisi hiç alkol almaz, evli olmadan ilişkiye girmez, Türk aile yaşam kurallarına uygun olmayan davranışlar sergilemez.

 

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, 18 Mayıs’ta TBMM’ye gönderdiği resmi yazıda, Behzat Ç. ile ilgili İçişleri Bakanlığı’na 3 adet şikayet başvurusu yapıldığını belirterek, “Önergeye konu TV dizisi ile ilgili yapılan 3 adet şikayet başvurusu Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na gönderilmiştir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 00:02
YORUM EKLE