Bee Gees’in solisti Robin Gibb hayatını kaybetti

Müzik dünyası yasta…

O, pop müziğin en büyüklerindendi ve Soul müzikte tüm zamanların en iyi beyaz sesi sayılıyordu. İngiliz müzik grubu Bee Gees’in solisti Robin Gibb 62 yaşında hayatını kaybetti.

 

Efsanevi İngiliz müzik grubu Bee Gees'in solisti Robin Gibb'in uzun zamandır mücadele ettiği kanser hastalığına yenildiği açıklandı.

 

Ailesi tarafından yapılan açıklamada, karaciğer ve kolon kanseri tedavisi gören Gibb'in pazar günü hayatını kaybettiği belirtildi.

 

70'li yıllarda diskoları kasıp kavuran Gibb, iki erkek kardeşi Maurice ve Barry ile birlikte Bee Gees grubunu kurmuştu. Grup “Stayin”, “Night Fever” ve “Massachusetts” adlı şarkılarıyla dünya çapında ünlü oldu.

 

YEDİ GRAMMY ÖDÜLÜ

Gibb kardeşler tarafından kurulan Bee Gees, yedi kez Grammy ödülü kazanmış ve dünya genelinde 225 milyon albüm satarak müzik dünyasının en başarılı gruplarından biri olmuştu.

 

2003 yılında Maurice'in yaşamını yitirmesinin ardından Barry ve Robin Gibb, grubu dağıtmaya karar vermiş, ancak 2009 yılında tekrar sahneye çıkma kararı almıştı.

 

Bee Gees'in "Saturday Night Fever" adlı filmi için yaptığı müziklerden oluşan albümü tüm zamanların en hızlı satılan albümü olmuştu.

 

© Deutsche Welle Türkçe

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2012, 12:03
YORUM EKLE