Ayrıntı’dan Ankara Üniversitesi’ne: İbiş’ten ödül almak, utanç getirir

Ayrıntı Yayınları, düzenlediği Roman ve Öykü yarışması için davet gönderen Ankara Üniversite’si yönetimine olumsuz yanıtı verdi

Ayrıntı’dan Ankara Üniversitesi’ne: İbiş’ten ödül almak, utanç getirir

Ayrıntı Dergi ve Ayrıntı Yayınları Ankara Üniversitesi’nin roman ve Öykü Yarışması'na katılma davetini reddetti.

Ayrıntı Dergi’den yardım isteyen Ankara Üniversitesi’ne verilen yanıtta, “Yazarlarımızın Erkan İbiş’ten ödül almasının bize prestij değil utanç getireceğini düşünüyoruz” denildi.

Ayrıntı Dergi Yayın kurulu adına Dr. Dinçer Demirkent imzasıyla kamuoyuna duyurulan yanıtta, “Yarışmaya katılım daveti, Yayın Kurulunda haksız ve gerekçesiz işinden edilen 3 akademisyenin yer aldığı @Ayrinti_Dergi’ye de ulaştı” denildi.

Ayrıntı Dergi ve Ayrıntı Yayınları olarak Demirkent imzasıyla yapılan açıklamada üniversitenin rektörünün akademisyenlerin ihracındaki rolüne binaen yazarlarının Erkan İbiş’ten ödül almasının kendilerine prestij değil utanç getireceğini belirtildi.

NE OLMUŞTU?

686 Sayılı KHK’yla 115’i Barış İçin Akademisyenler inisiyatifinden Türkiye’nin en köklü üniversitelerinde görev yapan tam 330 akademisyen meslekten ihraç edilmişti.

Erkan İbiş’in rektörlüğündeki Ankara Üniversitesi’nden, toplamda 34 ‘barış akademisyeni’ atılmıştı.

Ankara Üniversitesi, KHK’larla gerekçesiz işten attığı akademisyenlerini roman ve öykü ödülleri için yarışmaya çağırdı! pic.twitter.com/NnoWVNXupv

— Ayrıntı Yayınları (@ayrintiyayinevi) 16 Haziran 2017

Ayrıntı Dergi ve Ayrıntı Yayınları olarak Ankara Üniversitesi’ne yanıtımızdır: pic.twitter.com/PxqGjEdan2

— Ayrıntı Yayınları (@ayrintiyayinevi) 16 Haziran 2017

                   

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2017, 10:08

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER