Atiye Marmara’yı salladı

Konsere öğrencilerin ilgisi yoğundu.

Kendine özgü müziği ve danslarıyla giderek yükselişe geçen genç şarkıcı Atiye Deniz, Marmara Üniversitesi Göztepe kampusunda bir konser verdi.

Üniversite’nin bahar şenliği kapsamında düzenlenen konsere öğrencilerin ilgisi yoğundu.

Genç sanatçının sahneye yirmi dakika geç çıkmasını protesto eden öğrencilerin tepkisi, konser başlayınca yerini alkışlara bıraktı.

Hareketli bir performans ve koreografi ile gençleri coşturan Atiye, öğrencilerin ısrarı üzerine konserini bir süre daha uzattı. Bir buçuk saat süren konser sonunda Atiye, öğrencilerin yoğun ilgisinden memnun kaldığını söyledi.

ATİYE DENİZ KİMDİR?

Annesi Hollandalı, babası Türk olan Atiye Deniz 22 Kasım 1988 yılında Almanya’nın Bremen şehrinde doğdu. İlkokul öğreniminin ilk yarısını Bremen’de, ikinci yarısını İzmir’de okudu. Daha sonra birer yıl A.B.D ve Hollanda’da okuyan Atiye Deniz Fransa’da da kısa bir süre eğitim aldıktan sonra Bremen’de liseyi tamamladı.

Türk ve Avrupa kültürü ile yoğrulan kimliği ve yeteneğiyle Atiye Deniz dünya medeniyetlerinin buluştuğu ülke olan Türkiye topraklarına ayak bastı. Çok kısa bir zamanda çalışmalarıyla sesini tüm dünyaya duyurdu. Bu iki kültürün birleşimi, üstün yeteneği ve Türk kalbinin duygusal güzelliğiyle, Türk Orient müziğinin notalarını Rnb ve Soul müziğinin notalarıyla birleştirerek farklı bir müzik ortaya çıkardı. Böylece olağanüstü bir kolaja imza attı. Aileden gelen müzik kültürü ve babasının çaldığı darbuka tınıları, sahip olduğu muhteşem müzik ritminin yakalanmasını sağladı. 6 yaşında piyano derslerine başlayan Atiye Deniz, on yaşında ünlü Bulgar piyanisti ile müzik çalışmalarını sürdürdü. Aldığı müzik dersleri ile kendi müziğini, bestesini ve sözlerinin çoğu kısmını tek başına yazan Atiye Deniz, “Don’t Think’’ adlı parçası ile kısa bir süre içinde Youtube sitesinde 2 milyonu aşkın kişi tarafından izlendi.

3 yaşından itibaren aldığı dans dersleri ile vücut dilini geliştiren Atiye Deniz, olağanüstü dansı ve egzotik sesiyle birçok insanı büyülemeye devam ediyor. Hayat felsefesi olarak hayvanlara ve çevreye çok büyük bir önem veren Atiye Deniz, değişik ülkelerde yaşamanın getirdiği farklı kültürlerin zenginliği ile 5 dili rahatlıkla konuşabiliyor. (Kaynak: www.msxlabs.org)

Demokrat Haber / Deniz Uzunkale

YORUM EKLE