Aslı Erdoğan'ı kanamalı haliyle kapı önüne koydular

Avusturya'daki yazar için imza kampanyası başlatıldı...

Aslı Erdoğan'ı kanamalı haliyle kapı önüne koydular

Fransa’da Lire Dergisi tarafından “Geleceğin 50 Yazarı” arasında gösterilen, eserleri birçok dile çevrilen Aslı Erdoğan, sağlık sorunları nedeniyle sıkıntılı günler geçiriyor. Aldığı bir edebiyat bursu ile Avusturya’nın Graz kentine giden ünlü yazar, ani bir kanamayla kaldırıldığı hastane tarafından kanaması devam etmesine rağmen kapının önüne konulduğunu söyleyerek dostlarından yardım istedi.

Erdoğan koşulların daha iyi olduğunu düşündüğü başkent Viyana’ya geçmek ya da Türkiye’ye dönmek istiyor. Aslı Erdoğan’ın dost ve arkadaşları bir mail zinciri oluşturarak harekete geçti. Bir grup hemen Graz’a hareket ederken, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere farklı bakanlıklardan yardım istendi.

Erdoğan e-postasında şunları yazdı: “Durum çok ciddi. Cuma günü yumurtalık kanseri olup olamadığımı öğreneceğim. Ama daha büyük bir olasılıkla acilen alınması gereken bir fissur söz konusu. Buradaki doktorlar korkunç davrandılar, kanamalı halimle kapının önüne koydular. Uyuşturucusuz biyopsi almaktan tutun da yarı baygın halimle bir saat bekletmeye dek her şeyi yaşadım. Acilen doğru dürüst tedavi edilebileceğim bir şehre, beni dinleyecek doktorlara ihtiyacım var. Viyana en yakın seçenek. Yolculuk yapabilirsem, İstanbul’a dönmek istiyorum ama sınırda derdimi anlatamamaktan korkuyorum. Gerçekten simdi dayanışmaya ihtiyacım var. Yani dönme kararı verirsem, birkaç gün içinde bu kararı vermeliyim, neler olabilir, kim destek olabilir?” (Kaynak: Habertürk)

Bu arada, Aslı Erdoğan'ın sağlık durumu için Sağlık Bakanlığı'na hitaben, "Sağlık Bakanlığı Aslı Erdoğan'a yardım etsin" başlıklı bir imza kampanyası başlatıldı. change.org'daki imza kampanyasına katılmak için lütfen

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2013, 10:24

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER