Alicia Keys İstanbul'a geliyor

14 Grammy ödüllü Keys, 2 Temmuz'da Küçükçiftlik Park'ta sahne alacak...

Alicia Keys İstanbul'a geliyor

14 Grammy ödüllü Amerikalı şarkı sözü yazarı, şarkıcı ve besteci Alicia Keys; 2 Temmuz salı akşamı saat 21.00'de, Küçükçiftlik Park'ta müzikseverlerle buluşacak. Konserin biletleri 23 Mart cumartesi günü Biletix ve İKSV ana gişesi üzerinden satışa çıkacak.

Konserin ilk 5.000 bileti 80 TL'den satılacak.  Bu rakam öğrenciler için 60 TL. Konseri sahne önünden izlemek isteyenlerin 150 ile 250 TL olan biletlerden satın alması gerekiyor. Konseri özel platform üzerinden izlemek isteyenlerin ise 400 TL ödemesi gerekiyor.

Konser performansı müzik otoriteleri tarafından çokça övülen Alicia Keys, 2009 yılında Jay-Z ile beraber seslendirdiği Empire State of Mind isimli parçasıyla en iyi rap şarkısı dalında Grammy'e layık görülmüştü.

11 yaşından itibaren piyano çalmaya başlayan; Mozart, Beethoven ve Chopin bestelerinin de aralarında olduğu geniş bir klasik piyano repertuarına sahip olan Alicia Keys 2001’de çıkardığı ilk albümü Songs in A Minor ile oldukça başarılı bulundu.

Dünya çapında 12 milyon satan bu albüm ile Keys, En İyi Yeni Sanatçı ve En İyi R&B ödüllerinin de aralarında olduğu beş Grammy ödülü kazandı. 2003 yılında çıkardığı ikinci stüdyo albümü The Dairy of Alicia Keys ile de En İyi R&B Albümü’nün de olduğu dört Grammy ödülü aldı. Keys’in aynı yıl yayımladığı ilk canlı kayıtlardan oluşan Unplugged ise Nirvana’nın albümünden beri en çok satan unplugged albüm oldu ve bir numaraya yükseldi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2013, 20:24
YORUM EKLE