Ahmet Altan’ın romanları dizi oluyor

Muhteşem Yüzyıl'ın yapımcısı, Ahmet Altan'a iki kitabının dizi olması için 1 milyon TL ödeyecek…

Ahmet Altan’ın romanları dizi oluyor

Habertürk Gazetesi yazarı Rahşan Gülşan dün gazetesinin 1. sayfasında sürmanşete taşınan yazısında dizi sektöründen çok büyük bir anlaşmayı ele aldı. Taraf gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Altan'ın Muhteşem Yüzyıl'ın yapımcısı Tim's ile yaptığı anlaşmayı anlatan yazısını Habertürk Bay Taraf'a 1 Milyon Telif başlığı ile verdi.

İşte Rahşan Gülşan'ın Ahmet Altan'ın iki ünlü romanı için 1 milyon TL veren yapım şirketinin o projesiyle ilgili yazdıkları:

Dün çok çarpıcı bir haber aldım. Buna göre Türk dizi sektörünün bugüne kadar imzaladığı en büyük edebiyat uyarlaması anlaşmasına imza atılmıştı. Üstelik imzayı atan bir gazetenin genel yayın yönetmeniydi.

Duyduklarıma göre Muhteşem Yüzyıl'ın yapımcısı Tim's, dün Ahmet Altan ile anlaşmaya imzayı basmıştı. Ve bu anlaşmaya göre Altan'ın iki romanı "Kılıç Yarası Gibi" ve "İsyan Günlerinde Aşk" artık dizi olma yoluna girmişti. İki kitap için Ahmet Altan'a ödenen para ise bir milyon liraya yakın bir rakam olacakmış.

Şirket hemen bir yazılım ekibi kurup gelecek sezon için çalışmalara başlayacakmış. 19. yüzyıl sonlarındaki İstanbul'u ve o günlerde yaşanan siyasal çalkantıları anlatan "Kılıç Yarası Gibi" ve 31 Mart ayaklanması etrafında gelişen olayları anlatan "İsyan Günlerinde Aşk" tek bir dizi olarak çekilecekmiş.

Dizinin adı da ilk kitapla aynı olacakmış. Bu anlaşma birçok yazarın fiyatını artırır gibi geliyor bana. (gazeteciler.com)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER