68. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu

Televizyonun Oscar'ları olarak nitelendirilen Emmy Ödülleri 68. kez sahiplerini buldu

68. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu

Televizyonun Oscar'ları olarak nitelendirilen Emmy Ödülleri 68. kez sahiplerini buldu.

Törenin sunuculuğunu Jimmy Kimmel üstlendi.

ABD televizyon yapımlarına verilen Emmy Ödülleri'nde, 2015'e damgasını vuran Games of Thrones (Taht Oyunları) dizisi bu yıl sadece 3 dalda ödül kazanırken, 2016'da People vs. O.J. Simpson: An American Crime Story (O.J. Simpson'a Halk: Bir Amerikan Suç Hikayesi), gecede en fazla ödül kazanan yapım oldu.

68. Emmy Ödülleri, Los Angeles'taki Microsoft Tiyatrosu'nda yapılan törenle sahiplerini buldu.

Televizyonun Oscar'ları olarak nitelendirilen ödüller için düzenlenen törende, O.J. Simpson cinayet davasını konu alan FX'in The 'People vs. O.J. Simpson: An American Crime Story' (O.J. Simpson'a Halk: Bir Amerikan Suç Hikayesi) yapımı 5 dalda ödül kazanarak geceye damgasını vurdu.

Sarah Paulson'a En İyi Kadın Oyuncu Ödülü kazandıran yapım, Courtney B. Vance'yi de En İyi Erkek Oyuncu ödülü sahibi yaptı. HBO için oldukça verimli geçen Los Angeles'taki ödül gecesinde Veep, Komedi dalının En İyi Filmi olurken, Julia Louis-Dreyfus'a da bu dalda En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandırdı. Gecede Game of Thrones da 3 dalda ödülün sahibi oldu.

Gecede Orphan Black adlı yapım, Tatiana Maslany'e drama dalında En İyi Kadın Oyuncu, Mr. Robot'taki rolüyle de Rami Malik'e de bu dalda En İyi Erkek Oyuncu ödülü kazandırdı. İki oyuncu da Emmy'deki ilk ödüllerini kazanmış oldu.

Komedyen Jimmy Kimmel'in sunuculuğunu yaptığı 2016 ödül gecesi, ABC televizyonundan canlı yayınlandı. 67. Emmy Ödülleri töreninde 12 dalda ödül kazanan HBO'nun draması Games of Thrones, bu yıl da 23 dalda aday gösterilirken, Fraiser'ın elinde bulunan 37 Emmy'lik rekoru kırıp kıramayacağı merak ediliyordu.

2016 Emmy Ödülü kazanan yapımlardan bazıları şöyle sıralandı: En İyi Drama: Game of Thrones (HBO) En İyi Komedi: Veep (HBO) En İyi Erkek Oyuncu, Drama: Rami Malek, Mr. Robot En İyi Kadın Oyuncu, Drama: Tatiana Maslany, Orphan Black En İyi Erkek Oyuncu, Komedi: Jeffrey Tambor, Transparent En İyi Kadın Oyuncu, Komedi: Julia Louis-Dreyfus, Veep En İyi Dizi: American Crime Story: The People v. OJ Simpson (FX) En İyi Erkek Oyuncu, Dizi veya TV Filmi: Courtney B. Vance, The People v. OJ Simpson En İyi Kadın Oyuncu, Dizi veya TV Filmi: Sarah Paulson, The People v. O. J. Simpson: American Crime Story

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2016, 16:13
YORUM EKLE