...

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, cumhurbaşkanı seçilebilmesi için gerekli “yüzde 50+1” şartından şikâyet ettiğini aktarmasının ardından, Erdoğan’ın konuyla ilgili olarak AKP MKYK toplantısında bunu doğruladığı belirtildi. Ancak Erdoğan'ın, Karamaollaoğlu'nun kullandığı “Mahsurlu olduğunu anladık” şeklindeki bir ifadeye yer vermediği, “Temel Bey’le yüzde 50+1 üzerine konuştuk ancak diğer söylenenlerin hiçbiri doğru değil” dediği ifade edildi.

Gözden kaçırmayın

Kılıçdaroğlu: Devletin içinde hukukun dışına çıkan işlerden rahatsız olanlar var Kılıçdaroğlu: Devletin içinde hukukun dışına çıkan işlerden rahatsız olanlar var

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre; AKP kulislerinde “Eğer anayasa değişikliği gündeme gelirse muhalefet de güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmasını ön plana koyar. Sadece yüzde 50+1 değil, diğer maddelerde de TBMM’de değişiklik istenir. Bu durum Türkiye’yi yeni bir açmaza sürükler. O yüzden revize yok” yorumları yapılıyor.