İşte gerçek MHP’li...

MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, çift dilde eğitime sıcak baktığını söylediği Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'ya sert eleştirilerde bulundu, 'Koparırım senin o dilini bakan' diye seslendi.

Gözden kaçırmayın

DEÜ'de 'kişiye özel öğretim üyesi ilanı' iddiası bir kez daha meclis gündeminde DEÜ'de 'kişiye özel öğretim üyesi ilanı' iddiası bir kez daha meclis gündeminde

21. Yüzyılda hala anadilde eğitim tartışmalarının yapılıyor olması bile ayıpken, Kılıçdaroğlu’ndan sonra, Nimet Çubukçu’nun da konuyu “sıcak bakıyorum”la geçiştirmesi eleştirilirken, MHP bu kadarına bile dayanamadı.

MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, bugün basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda AK Parti Hükümeti’ni eleştiren Bulut şunları söyledi:

"Durup dururken eve dönüş yasasını çıkarıp güvenlik güçlerinin yakaladığı teröristleri, Kandil’e gönderdiler. İnsanlara kendi haklarını kendilerinin araması ve koruması, kendi hesaplarını kendisinin görmesi, yani kör tuttuğunu hesabı bir ortam istediler. O teröristlerin kullandığı çocukları, kadınları o kafası eli yüzü bağlı köpekleri tutmayan, tutamayan o güvenlik güçleri, haklarını arayan öğrencileri yerlerde sürüklüyor. İnsanca hak aramak için dağa mı çıkmak lazım? Devlete kafa mı tutmak lazım? Seslerini duyurmak için Ankara’ya gelen işçileri kışın soğuğunda havuzlara atarak, ses bombalarıyla kulaklarını patlatarak gaz bombalarıyla gözlerini yakarak ne yapılmak isteniyor?"

MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, iki dilde eğitime destek verdiğini söylediği Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’yu da sert dille eleştirdi. Bulut, Bakan Nimet Çubukçu’ya seslenerek, "Koparırım senin o dilini bakan. Bu ülkenin resmi dili Türkçe’dir. Bunu herkes böyle bilecek. Ama herkes evinde, işinde, dışarıda istediği dili konuşabilir. Asla buna bir engel yoktur" diye seslendi.

Radikal