Konya'daki ırkçı saldırıda 7 kişinin öldürüldüğü Dedeoğulları ailesinin avukatı Abdurrahman Karabulut, katledilen Serpil Dedeoğulları'nın 2 Temmuz’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sosyal medya hesabından mesajlar yazdığına dair görsel paylaştı.

Konya'nın Meram ilçesine bağlı Hasanköy Mahallesi'nde yaşayan Dedeoğulları ailesine 30 Temmuz günü yapılan ırkçı saldırıda yedi kişi öldürülmüştü.

Katliamdan önce 12 Mayıs tarihinde de aileye 50-60 kişilik bir grup saldırmış ve Dedeoğulları’ndan yedi kişi çeşitli yerlerinden yaralanmıştı.

12 Mayıs’taki saldırının ardından aile Çalık ve Keleş aileleri hakkında şikayetçi olmuş ve koruma talebinde bulunmuştu.

Ailenin şikâyeti üzerine Keleş ve Çalık ailelerinden tutuklanan 6 kişi mahkemenin art arda verdiği kararlarla tahliye edildi.

Tahliye gerekçesinde "Tutuklama tedbiriyle istenen maksat hasıl oldu" ifadesi kullanıldı. 10 şüpheliye ise polis koruması verildi.

Dedeoğulları ailesinin avukatı Abdurrahman Karabulut, silahlı saldırı sonucu katledilen 7 kişiden biri olan Serpil Dedeoğulları’nın 2 Temmuz tarihinde sosyal medya hesabından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya mesajlar yazarak yardım istediğine ilişkin görsel paylaştı.

'KİMSEYE SESİMİ DUYURAMADIM, BARİ SİZ YARDIM EDİN'

Serpil Dedeoğulları’na ait olduğu iddia edilen yazışmada, Süleyman Soylu’ya “Her yere yazdım ama kimseye sesimi duyuramadım. Lütfen bari siz yardım edin. Konuşmak için her zaman müsaitim. Meram Konya’da ikamet ediyoruz” mesajları görülüyor. Süleyman Soylu’ya ait olduğu belirtilen hesaptan ise, "Kendinizle ilgili daha fazla bilgi verebilir misiniz?", "Geçmişiniz hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim?", "Konuşmak için müsait misiniz?", "Yeriniz nerede?" şeklinde yanıtlar yazıldığı görülüyor.

Abdurrahman Karabulut, yayınladığı görüntülere ise şu notu düştü:

“Tüm koruma taleplerimiz ve tutuklama taleplerimiz reddedilmişti. Tutukluların serbest kalması üzerine, katliamın olacağını hisseden müvekkillerimden Serpil Dedeoğlu, Süleyman Soyludan facebook üzerinden 2 Temmuz’da yardım istedi. Katliama seyirci kalındı! Hesap vereceksiniz”

Kaynak: Duvar