Konya'nın Meram ilçesine bağlı Hasanköy Mahallesi'nde yaşayan Dedeoğulları ailesinin evine silahlı saldırı düzenlendi.

Saldırganlar aile fertlerinden Yaşar Dedeoğulları, Barış Dedeoğulları, Serpil Dedeoğulları, Serap Dedeoğulları, İpek Dedeoğulları, Metin Dedeoğulları ve Sibel Dedeoğulları'nı katletti.

Saldırganlar, katliamın ardından evi ateşe vererek, olay yerinden kaçtı.

IRKÇI SALDIRI

Daha önce de 60 kişilik bir grubun ırkçı saldırısına uğrayan ailenin avukatı Abdurrahman Karabulut, olaya ilişkin Artı TV'ye bağlandı.

Av. Karabulut, "Aile ilk olarak 12 Mayıs’ta 50-60 kişilik bir grubun saldırısına uğramıştı. 7 kişi tutuklanmıştı. Ancak her hafta birer -ikişer kişi serbest bırakıldı. Yeni tutuklamalar talep ederken herkes serbest bırakıldı" dedi.

Saldırının ırkçı saiklerle yapıldığını işaret eden Av. Karabulut, “Cezasızlıktan cesaret aldılar. 3 saat önce aile yanımdaydı, soruşturmayla ilgili bilgi vermiştim. Kimliği belirsiz kişiler deniliyor ama bu önceki saldırıdan bağımsız değil” ifadelerini kullandı. 

İTİRAZ REDDEDİLDİ

Mezopotamya Ajansı’na konuşan Karabulut, ırkçı saldırıyı gerçekleştirenlerin tahliyesinin ardından itirazda bulunduklarını ancak bu başvurularının “Suçun alt sınırı, üst sınırı, yaralama” gerekçeleriyle reddedildiğini belirtti.