Konya’nın ev sahipliği yaptığı 5. İslami Dayanışma Oyunları kapsamında dün akşam 'İz Bırakan Ezgiler' konseri düzenlendi.

Sanatçı Taner Yüncüoğlu’nun, sözleri Abdurrahim Karakoç’a ait bir besteyi seslendirdiği anda sahneye atlayan M.O., mikrofonu aldı ve izleyicilere “Konya, uyan artık AK Parti’ye oy verme” diye bağırdı.

GÖZALTINA ALINIP SERBEST BIRAKILDI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da izleyiciler arasındaydı. 12 sanatçının katıldığı konserde, Kasapoğlu sahneye davet edildi. Kasapoğlu, "Konya 2022'nin en güzel gecelerinden birini yaşıyor, 'İz Bırakan Ezgiler', iz bırakan sanatçılarla birlikte hamdolsun. Birbirinden kıymetli sanatçı dostlarımıza hem bakanlığımız adına hem sizler adına gönülden teşekkür ediyorum. Sizlere de bu geceyi muhteşem kıldığınız için şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah sizlerle bu gönül buluşmalarımıza gerek Konya’mızda gerekse diğer illerimizde Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak devam edeceğiz" dedi.

Bakan Kasapoğlu, daha sonra sahnede 12 sanatçıyla birlikte bir eser seslendirdi. Bakan Kasapoğlu’nun sahneden ayrılmasının ardından devam eden konserde sanatçı Taner Yüncüoğlu’nun sahnesi sırasında M.O. sahneye çıkarak Konyalılara AK Parti’ye oy vermemeleri yönünde çağrı yaptı.

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan M.O. daha sonra serbest bırakıldı.