Adana’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Gülşen’in sahneye çıktığı konserde, kavga ettiği M.C. (17) tarafından bıçaklanan Akif Ozan Özdoğan (15) öldü. Özdoğan’ın ağabeyi Orçun Özdoğan (17) ve arkadaşı Mustafa G. (17) ile bir kişiyi daha bıçakla yaralayıp kaçan M.C., polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı.

Seyhan ilçesi Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenen Gülşen konserine dün saat 21.00 sıralarında giden Akif Ozan Özdoğan ve ağabeyi Orçun Özdoğan'a iki arkadaşları da eşlik etti. Özdoğan kardeşlerin arkadaşı Mustafa G., konser alanında iki kız arkadaşını görünce yanlarına gitti. Ancak bu sırada Mustafa G. ile konsere kızlarla birlikte geldiği öne sürülen M.C. arasında kavga çıktı. M.C., cebinden çıkarttığı bıçakla Mustafa G.’yi yaraladı. Akif Ozan Özdoğan'ı karnının alt bölgesinden, ağabeyi Orçun’u da bacağından ve kaburgasından bıçaklayan M.C., olay yerindeki bir kişiyi daha yaralayıp kaçtı.

İhbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesini yaptığı yaralılar, yakındaki özel hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan Akif Ozan Özdoğan, tüm çabalara karşın kurtarılamadı. Diğer 3 yaralının sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Olayla ilgili çalışma başlatan polis, M.C.’yi Seyhan ilçesi Pınar Mahallesi’nde yakalayarak gözaltına aldı. 

‘İKİ OĞLUMU DA YARALI BULDUM’

Adana Adli Tıp Kurumu'nda otopsi işlemleri yapılan Akif Ozan Özdoğan’ın cenazesi, bu sabah ailesine teslim edildi. Özdoğan’ın annesi Emel Özdoğan (36), yaşananlara inanamadığını ifade etti. İki oğlunu da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için konsere gönderdiğini dile getiren Emel Özdoğan, “Onlar gittikten sonra aradım. ‘Oğlum ben de geleceğim’ dedim. 15 dakika sonra geldim ve iki oğlumu da yaralı halde buldum” dedi.

‘KAVGA NEDENİNİ BİLE BİLMİYORUZ’

Görgü tanığı Emircan Karaş ise, “Kızlar arkadaşımızı çağırdı. Tanımadığımız iki çocuk olay çıkardı. Tartışma çıktı. Ozan’ın olayla alakası yoktu. Gördüğüm tek şey Ozan’ın bana ‘bıçaklandım’ diyerek karnını göstermesiydi. Adalet yerini bulsun istiyoruz” diye konuştu.

Akif Ozan Özdoğan'ın babası Ahmet Duran Özdoğan'ın da, 6 yıl önce trafik kazasında vefat ettiği öğrenildi.