10 ili etkileyen, Kahramanmaraş merkezli depremden en çok etkilenen illerden olan Hatay'da kızı enkaz altında kalan sanatçı Orhan Aydın, kurtarma organizasyonunun yetersiz olduğunu söyledi.

Aydın, "Asıl kurtarılması gereken AFAD organizasyonu" dedi.

6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ın merkezinde meydana gelen depremde kızı Eylem Şafak Aydın'ın Hatay'da enkaz altında kaldığını duyuran sanatçı Orhan Aydın, arama kurtarma organizasyonunun yetersiz olduğunu söyledi.

Diyarbakır'da çocuğa işkenceyle suçlanan iki polis ikinci kez serbest bırakıldı Diyarbakır'da çocuğa işkenceyle suçlanan iki polis ikinci kez serbest bırakıldı

Halk TV yayınında konuşan Aydın, kızının sesinin duyulduğunu ancak hâlâ kurtarılamadığını söyledi.

Aydın, "Ben kızımı almadan buradan gitmem. Eylem yaparım, gerekirse valiliğe tek başıma yürürüm" ifadelerini kullandı.

Aydın, "Yalvarıyoruz yine yok, gerginleşiyoruz yine yok, dostları araya sokuyoruz yine yok. Çünkü AFAD kendisi afet durumunda, benim gördüğüm odur! Asıl kurtarılması gereken AFAD organizasyonu, bir organizasyon yok. Kar nedeniyle yollar kapandığı için Adana'dan Hatay'a karayoluyla gidemedim, uçaklarda yer yok. Bu sefer Sabiha Gökçen Havaalanı'nda 6 saat beklemek zorunda kaldım, Recep Tayyip Erdoğan geldiği için uçaklar kalkmadı. Afet bölgesine üçüncü gün ulaşabildim" diye konuştu.