'Ethem'in kitabı' çıktı

Gezi direnişi sırasında öldürülen Ethem Sarısülük'ü anlatan "Ethem'in Kitabı" Şubat Yayınları'nda çıktı...

'Ethem'in kitabı' çıktı

Gezi direnişi sırasında Ankara'da polis tarafından öldürülen Ethem Sarısülük'ü anlatan "Ethem'in Kitabı" Şubat Yayınları'ndan çıktı.

Sarısülük ve Haziran direnişiyle ilgili derleme yazılardan oluşan kitap, Sarısülük'ün yanı sıra Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert, Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Medeni Yıldırım ve Ahmet Atakan'a adandı.

Şubat Yayınları kitap ile ilgili şunları kaydetti:

"Herkesten farklı bir rota izleyen insanların hem kişisel hem örgütlü yaşamları içten içe merak edilir. Ailesinden iş arkadaşlarına, yoldaşlarından dostlarına, avukatlarından cinayet tanıklarına, sadece adını duyanlardan aynı barikatta çarpışanlara kadar geniş bir yelpazede Ethem yoldaşı çeşitli yönleriyle ortaya koyarak bunu yapmaya çalıştık. Dünyanın gözü önünde dev yürekli bir fidan gibi toprağa düştüğü andan başlayarak onunla ilgili bilgi, belge, anı ve anlatımları topladık. O kadar çoktu ki bu tanıklıklar, bir kısmına yer dahi veremedik. Kısacası, nice Ethem'ler çıkaran bu topraklarda onu tanımak, anlamak ve kavramak isteyen geleceğin ölümsüzlerine; mütevazı bir kılavuz sunmaya yöneldik.

Bu anlamda 'Öldü denemez sana...' sözü tam da onu tanımlamaktadır." (ETHA)

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2013, 14:15

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER