CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, isim vermeden bazı gazetecileri ve araştırmacıları eleştirdi.

"Haksızlıklar karşısında kalemini dahi oynatmayan, televizyonlarda konuşmayan, ‘Alo Holdinglerin’ medyası bana ders vermeyi bıraksın, ateş olsalar cürmü kadar yer yakarlar” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:

"Bir grup konuşmamda söylediğimi yeniden hatırlatma ihtiyacı duydum. Bu sefer daha net söyleyeyim… Son zamanlarda kerameti kendinden menkul bazı kişiler bir anda muhalif yazar oldular. 20 yıllık yandaşlıktan sonra, bir baktık oluvermişler işte. Bunların bazıları köşe yazarı, bazıları araştırmacı formatında önümüze çıkıyorlar; muhalefet nasıl yapılır, kelle koltukta mücadele eden bana öğretmeye kalkıyorlar. Defalarca suikast teşebbüsüne uğramış bana, köşelerinde ders vermeye kalkıyorlar. Şunu çok iyi bilsinler ki biz daha ölmedik. Onların da ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Haksızlıklar karşısında kalemini dahi oynatmayan, televizyonlarda konuşmayan, ‘Alo Holdinglerin’ medyası bana ders vermeyi bıraksın, ateş olsalar cürmü kadar yer yakarlar. Bu böyle biline.”

Medyascope'un haberine göre, Kılıçdaroğlu’nun şu isimleri kastettiği iddia ediliyor:

1) Cüneyt Özdemir

cuneyt-1

Cüneyt Özdemir, 24 Ağustos’ta Twitter hesabından "Kemal Kılıçdaroğlu kendi çıkarları için ve kendi kafasına göre bir aday belirleyecek biz de ‘eşşek’ gibi gidip ona oy vereceğiz öyle mi? No no no… Yeter asla!” dedi.

2) Deniz Zeyrek

denız zeyrek

Gazeteci Deniz Zeyrek, Sözcü gazetesinde 5 Eylül’de çıkan yazısında bir AKP’li milletvekili ile görüşmesini anlattı.

Zeyrek, “Bu kadar olumsuzluğa rağmen hâlâ nasıl iktidarın değişmeyeceğini düşünüyorsunuz?” sorusuna milletvekilinin “En büyük umudumuz Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olması” dediğini aktardı.

Zeyrek yazıda şöyle dedi:

“Çok iddialı bulduğum bu cümleyi başka AK Parti milletvekilleri de kurdu. Erdoğan’ın bazı danışmanları da aynı fikirde. Şu anda adaylığa en yakın isim olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışman ekibinin ‘Erdoğan’ın karşısına poğaça koysak poğaça kazanır’ yaklaşımını da bir şans olarak görüyorlar. Başka bir umut da muhalefetin uzatmalarda iktidara penaltı kazandıracak hatalar yapması.”

3) Fatih Altaylı

fatih altaylı -1

Kılıçdaroğlu’nun kastettiği bir diğer isminse HaberTürk yazarı Fatih Altaylı 5 Eylül’deki "En çok sorulan sorunun yanıtı” başlıklı yazısında şöyle demişti:

“AK Parti, özellikle de Beştepe eşrafı durumun iyiye gittiğinden emin. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını neredeyse kesin gözüyle görüyorlar. Mansur Yavaş tedirginlikleri de azalmış durumda. Ekrem İmamoğlu’nun oyun dışında kaldığına inanıyorlar. Yaz başındaki karamsarlık dağılmış, “Cumhurbaşkanlığı seçimini kesin kazanırız” havası Beştepe’ye hakim olmuş yeniden. Saray’dan taşınma düşüncesi, özellikle danışmanlar arasındaki panik havası bitmiş.”

Altaylı, bugünkü “CHP’de köstebekler mi var” başlıklı yazısında da “Tüm CHP kitlesinin bile tam olarak içine sindiremediği bir Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Türkiye’nin içine sindiremezsiniz” dedi.

4) İsmail Saymaz

ısmaıl saymaz-1

Kılıçdaroğlu’nun adını vermeden hedef aldığı isimler arasında Halk TV’den İsmail Saymaz da yer alıyor.

Kılıçdaroğlu, Saymaz’ın sosyal medya paylaşımları, bazı yayınlarda söyledikleri ve köşesinde yazdıklarından rahatsız oldu.

5) Barış Yarkadaş

barıs-3

İddialara göre, daha önce CHP’den milletvekili olan gazeteci Barış Yarkadaş da yayınlarda ve yazılarında söylediği bazı sözler nedeniyle Kılıçdaroğlu’nun bahsettiği isimler arasında yer alıyor.

6) Özer Sencar

sencer özer

MetroPOLL Araştırma’nın kurucusu ve yöneticisi Özer Sencar’ın da, bazı anket sonuçları ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle Kılıçdaroğlu’nun kastettiği isimler arasında olduğu söyleniyor.