Bolu Abant'ta yapılan CHP TBMM Grubu 27. Dönem 4. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı sona erdi. Kampta bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Abant Gölü çevresinde milletvekilleri ile birlikte sabah yürüyüşü yaptı.

Kılıçdaroğlu, milletvekillerinin cuma akşamı aileleriyle birlikte giriş yaptığı TBMM Grubu Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'na dün öğleden sonra katıldı. Bu sabah 07.00’de Abant Gölü etrafında yürüyüşe çıkan Kılıçdaroğlu, 7 kilometrelik parkuru 67 dakikada tamamladı. Yanındaki az sayıdaki milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısını yürüyüş temposuyla zorlayan Kılıçdaroğlu, göl kenarında karşılaştığı vatandaşlarla ayaküstü sohbet etti. CHP lideri de foto muhabirlerinin makinesini alarak birkaç kare doğa fotoğrafı çekti.

Sazan yakalayan bir balıkçıyla sohbet eden Kılıçdaroğlu, "Hazine gibi saklamışsın vallahi, bayağı büyük" dedi. Balıkçı, balığı kendisine hediye etmek istedi ancak Kılıçdaroğlu "Hayır sağ ol, rastgele" diyerek teşekkür etti.

Yürüyüş sırasında kendisine yöneltilen “yorgunluk var mı" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Yorgunluk değil güzellik var. Gayet güzel arkadaşlarla beraber yürüyoruz. Doğa oldukça güzel, yol güzel. Dün de milletvekillerimizle aileleriyle beraber güzel bir toplantımız oldu. Kampın yoğunluğunun olması gerekir zaten, bilgi olarak birikim olarak deneyim olarak arkadaşlar görüşlerini aktarıyor özellikle kapalı toplantılarda.”

'ENERJİMİZ YERİNDE'

CHP lideri kampın sona ermesinin ardından, Twitter hesabından yürüyüşüne ilişkin fotoğraflar paylaştı. Kılıçdaroğlu, "Çok işimiz var, telafi edeceğimiz çok hasar var. Halkımızla yürüyecek çok yolumuz var. Enerjimiz yerinde #GeliyorGelmekteOlan" diye yazdı.