CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Türkiye'deki mafyalar ve uyuşturucu kullanımının yaygınlaşması üzerinden sert sözlerle yüklendi. 

“Bugün Türkiye'de yer altı suç örgütleri at koşturuyorlar” diyen CHP lideri, dün akşam yayınladığı videodaki iddialarına karşın “İspat etmezsen namertsin” diyen İçişleri Bakanı Soylu’ya yanıt verdi. İsim vererek İstanbul’da öldürülen bazı uyuşturucu baronlarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “İşte ispatladım ne yapacaksın? Onurun şerefin varsa istifa edersin ya. O değil sadece sarayın da bırakması lazım” dedi.
Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yayımladığı “Türkiye Uyuşturucu Raporu”na işaret ederek, Bakan Soylu’ya, “Suçlularla boy boy poz vermeyi bırak, Emniyet'in raporunu oku önce” diye seslenen Kılıçdaroğlu, sözlerinin devamında da, “Uyuşturucu kullanımı 10 yaşına kadar düştü. Gerçekten de on yaşındaki bir çocuğun uyuşturucu kullanmak ne demektir? Allah belanızı versin! Bir yönetim, bir saray iktidarı kendi evlatlarına bunu nasıl yapar Allah aşkına!” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu sözlerinin devamında da, "Krizi temiz paralarla çözeceğiz. Yetmez önce ivedilikle kara para akışını durdurmak lazım. İstanbul’a yerleşmiş mafyanın da baronlarında başını ezmek lazım. Önce ithal baronlardan başlayacağız sonra bizimkilerle de hesaplaşacağız. Onları de sonlandıracağız. Uyuşturucu baronların temizleyeceğiz. O baronlarla boy boy poz verenleri de hapislerde çürüteceğiz. Ağır cezalar getireceğiz. Bütün annelere söylüyorum bu Bay Kemal’in sözüdür. Bunların tamamını yapacağız. Hapiste belki albüme bakar da o eski günleri yad eder. Öyle kurumlara emir vererek de kendini kurtaramaz bu kişi" diye konuştu.

CHP liderinin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Türkiye bir yol ayrımına geldi ve Türkiye'yi alıp çağdaş uygarlığı aşmak hedefine yöneldik biz. bu hedefi ne pahasına olursa olsun gerçekleştireceğiz. Adalet için de yapacağız bunu. 

VEFA SALMAN TEPKİSİ: BOYNUMUZU GİYOTİNE Mİ UZATALIM! 

(Vefa Salman tepkisi) O savcıya söylüyorum, talimatın nereden geldiğini gayet iyi biliyorum hangi gerekçeyle geldiğini de biliyorum.

"Boynumuzu giyotine mi uzatalım! Mücadelemizi sürdüreceğiz. Vefa Salman bizim onurumuzdur gururumuzdur.

"TÜRK HAVA KURUMU'NUN OTELİ ELE GEÇİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR, KİM ALIRSA ONUN BURNUNDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİM"

"Türk Hava kurumu kayyumlar tarafından yönetiliyor biliyorsunuz. İstanbul'da güzel bir oteli var kirada. Bu oteli ele geçirmek istiyorlar bununla ilgili olarak yargıda süren bir dava var, bu davayı özellikle hukukçu arkadaşlarımız yakından takip etsinler. Var olan bütün kaynaklarını hortumladılar, bir oteli kaldı şimdi oteli de ele geçirmeye çalışıyorlar. O oteli kim alırsa onun burnundan fitil fitil getireceğim. 

ERDOĞAN'IN AÇIKLADIĞI VİZYON BELGESİNE: GEL, VİZYON NEYMİŞ SANA ÖĞRETEYİM

"Sandık gelecek adalet isteyen herkes, hangi görüşten olursa olsun adaleti kim istiyorsa bize katılacak. Ve biz bu ülkeye adaleti getireceğiz. efendim bir vizyon belgesi açıklandı. Nedir özü bilmiyorum ama bir cümle önemliydi. 'Gelin hep beraber bu vizyon belgesinin içine dolduralım' dendi. Bütün vatandaşlarıma seslenmek isterim, özellikle de bu ülkenin aydınlarına seslenmek isterim, bir siyasetçinin bir vizyon belgesi otaya koyabilmesi için önce dünya tarihi bilmesi lazım. Kendi ülkesinin tarihini bilmesi lazım. yok olan bir Osmanlı'dan genç bir TC devletinin ortaya çıktığını ilmesi lazım.

Bilimdeki ve teknolojideki gelişmeleri bilmesi lazım. Siz bir vizyon ortaya koyacaksanız bunları bilmek zorundasınız. Yetmez. aynı zamanda bu ülkenin düşünce insanlarıyla bir araya gelmeniz lazım. Dünyanın gidişatını görmeniz, teknolojideki hızlı gelişimi kavramanız lazım. Tartımda demokraside, sanayine, ileri teknolojide, sosyal yaşamda bütün bunları bilmeniz lazım. Bir hedef ortaya koymanız lazım. Ven arada bir erdoğan'a bir çağrı yapıyorum yine yapayım eğer vizyonerliğin ne olduğunu bana anlatmak istiyorsan senin televizyon kanallarında ben hazırım. Gel, gel, gel, kaçma, gel, vizyon neymiş sana öğreteyim. Efendim işi fazlaymış da bilmem neymiş de. İşi fazladır malı götürmek konusunda işi çok fazla! Vizyonermiş ne vizyonu! ayrıca kendisine bir tavsiyem de olsun ikinci yüzyıla çağrı beyannamesini okusun. TC tarihinin en önemli siyasal belgelerinden biridiri bu. 

"İRADESİ TESLİM ALINIŞ KİŞİYE EN BÜYÜK DESTEĞİ YAPAN DA BAHÇELİ'DİR"

"İradesi teslim alınış kişiye en büyük desteği yapan da Bahçeli'dir.

"BUGÜN TÜRKİYE'DE YER ALTI SUÇ ÖRGÜTLERİ AT KOŞTURUYORLAR"

"Bugün Türkiye'de yer altı suç örgütleri at koşturuyorlar. İlk kez bu gerçeği görüp ikinci yüzyıla çağrı beyannamesinde bunu ifade ettik. Liyakat sistemi, liyakat olmazsa adalet olmaz zaten. İşi ehline verin. hayır bizim adamımız.

"Gerçek milliyetçi gerçek yurt sever biziz. 

"AK Parti’ye oy veren, şu anda il ve ilçe başkanlıklarında görev yapan belediye başkanlarına ve belediye meclis üyelerine bir soru sormak isterim. Aynı soruyu MHP’li kardeşlerime de sormak isterim; Saray hükümeti kime çalışıyor? Çiftçilere sorsunlar, saray sana ne verdi? Bu soruyu ben sormayayım gidip Ziraat birliği başkanına sorun, Türkiye hayvan yetiştiriciliği birliğine sorun. Sorun bakalım benim söylediğim dertleri anlatacaklar mı? Kendi vicdanınıza da sorun bu ülkede toprak mı bitti canlı hayvanından bakliyatına kadar dışarıdan geliyor! O kadar büyük aymazlık içindeler ki tarım bakanı bile tarımda ne var ne yok diye Venezuella'ya gidiyor, bir başka bakan gidiyor Fransa'ya yaptığı katkı dolayısıyla madalya veriliyor. Bir de bunu bakanlığın sitesine koyuyor. Pes doğrusu pes. 

"FAİZİN AĞA BABALARI BUNLAR; CUMHURİYETE VE ALIN TERİNE DÜŞMAN BUNLAR"

"Faizin ağa babaları bunlar. Hazinenin internet sayfasında yer alan rakamlar. Şubat ayında ana para olarak 15 milyar lira, faiz olarak 17 milyar lira ödemişiz. Mart ayında 17 milyar lira ana para, 21 milyar lira faiz ödemişiz. Ana parada çok daha fazla faiz ödeyen bir Türkiye gerçeğiyle karşı karşıyayız. O nedenle Türkiye’nin ekonomik açıdan bağımsızlığı tehlikededir diyorum. Faiz atağı içinde Türkiye sürüklenmişse ciddi bir sorunumuz var. İki şeye dümen bunlar, saray hükümeti ve onun avenesi. Bir, gerçekten de cumhuriyete, iki üretene ve alın terine düşmanlar. Bunların tek dostu tefeciler.

SOYLU'YA "UYUŞTURUCU BARONLARI" TEPKİSİ: ONURUN, ŞEREFİN VARSA İSTİFA EDERSİN

Sevgili yol arkadaşlarım dün akşam uyuşturucu salgınıyla ilgili bir video yayımladım. Yabancı mafyayı da bunlar ülkeye ithal ettiler. Kara paralarını davet ederek ettiler. Bunun için bir değil birden fazla özel kanun çıkardılar. Biz bunalara itiraz ettik ama çıkardılar. Uyuşturucu parasını getirirsen uyuşturucu baronunu da davet ediyorsun demektir. Davetiye çıkardılar resmen, baronlar fink atıyor. İspatla demiş fotoroman, hay hay ispatlayayım. Son birkaç ayda olan olayları hatırlayalım. Sırbistan’da kırmızı bültenle  aranan en kanlı suç örgütü lideri İstanbul’a öldürüldü. Bunun İstanbul’da ne işi var? Çünkü İstanbul’u kendisinin korunduğu bir mekân olarak görüyor. Azarbeycan’lı mafya lideri Ataşehir’de öldürüldü. İstanbul’un ortasında AVM’lerde Gürcü ve İranlılar çatıştılar. Herkes izledi. Antalya’da bir başka mafya lideri öldürülmüştü Afgan baronlar zaten İstanbul’da. Uyuşturucunun koç başlılığını yapıyorlar. Orta Doğu’nun en büyük uyuşturucu baronunu ise hapishaneden çıkarıp bıraktılar. Birileri devreye girdilere, en büyük uyuşturucu baronunu bir kararla bıraktılar. Bana diyorlar ki ispat et, yav bunları siz görmüyor musunuz? Sırtını mafyaya dayarsan bunları göremezsin. Tarihsizliğinde bana dönüp diyorsun ki bunu ispatla. İşte ispatladım ne yapacaksın? Onurun şerefin varsa istifa edersin ya. O değil sadece sarayın da bırakması lazım.

"TÜRKİYE, AVRUPA’NIN EN BÜYÜK KARA PARA AKLAYAN ÜLKELERİNİN BAŞINDA GELİYOR"

Türkiye şu anda Avrupa’nın en büyük kara para aklayan ülkelerinin başında geliyor. TC cumhuriyeti tarihinde böyle rezalet görmemişti. Pisliğe battık, devlet çürümeye başladı. Kirli paralar kirli insanları şehirlerimize getirdiler. Türkiye’nin bütün coğrafyasına yayıldılar.

“POLİSLERİ İNTİHARA SÜRÜKLEYEN BİR DÜZEN İNŞA ETTİLER BUNLAR, ALLAH KAHRETSİN BU DÜZENİ”

Hemen ifade edeyim fotoroman için yeni fotoğraf fırsatları çıktı, hiç kaçırmasın. Ama polislerimizi sarayın pisliğini kapatmak için kullanmaya kalkmasın, o polisler benim canımdır, onların bütün sorunlarını biliyorum. Onları intihara sürükleyen bir düzen inşa ettiler bunlar. Bu pislik düzen. Allah kahretsin bu düzeni. Bu saray iktidarı evlatlarımızı uyuşturucu baronlarına peşkeş çekiyor. Üç günlük iktidarda kalma uğruna.

"ALLAH BELANIZI VERSİN"

"(Emniyet Genel Müdürlüğü’nün uyuşturucu raporu) Boy boy suçlularla poz veren birisi var biliyorsunuz. Sen poz vermeyi bırak Emniyet'in raporunu oku önce. Uyuşturucu kullanımı 10 yaşına kadar düştü. Gerçekten de on yaşındaki bir çocuğun uyuşturucu kullanmak ne demektir? Sadece şu söylenir, Allah belanızı versin, başka ne denir! Bir ülke, bir yönetim, bir saray iktidarı kendi evlatlarına bunu nasıl yapar Allah aşkına! Ben bunu gündeme getiriyorum koro halinde saldırıyorlar. Sanıyorlar ki Kılıçdaroğlu geri adım atacak. Ya sizin feriştahınız gelse bu evlatların hakkını hukukunu korumak benim boynumun borcudur. Çocuklarımızın sağlığını bile sattılar. Ben babayım, ben dedeyim. Ben torunun ne olduğunu bilirim. Hangi anne baba evladının torununun uyuşturucu müptelası olmasını ister. Bir annenin feryadı, bunlar görmüyorlar. Evde evladını zincire vuran anneler mi  babalar mı dersiniz. Gerçekten de indan olarak anlamakta zorlanıyorum. Devleti yönetiyorlar bütün bunları bildikleri halde üç beş kuruş için uyuşturucu baronlarını ve paralarını davet ediyorlar. 

Bir genç annesini katletti Bağcılar'da. Ülke şok oldu. Saray ne yaptı? emin olun o genç o halisülasyonla ne yaptığının farkında bile değil. Uyuşturucu müptelasının ne yapacağını kimse bilemez. Annelerden dinledim. Önlem almaları bunların mümkün değil zaten. Ailelerimiz büyük bir tehdit altında. Annelerin feryatları arşı aştı. Çare temiz parayı yepyeni yatırımlarla acilen ülkemize getirmektir. 

İSİM VERMEDEN SOYLU'YA YÜKLENDİ: O BARONLARLA BOY BOY POZ VERENLERİ HAPİSLERDE ÇÜRÜTECEĞİZ

"Krizi temiz paralarla çözeceğiz. Yetmez önce ivedilikle kara para akışını durdurmak lazım. İstanbul’a yerleşmiş mafyanın da baronlarında başını ezmek lazım. Önce ithal baronlardan başlayacağız sonra bizimkilerle de hesaplaşacağız. Onları de sonlandıracağız. Uyuşturucu baronların temizleyeceğiz. O baronlarla boy boy poz verenleri de hapislerde çürüteceğiz. Ağır cezalar getireceğiz. Bütün annelere söylüyorum bu Bay Kemal’in sözüdür. Bunların tamamını yapacağız. Hapiste belki albüme bakar da o eski günleri yad eder. Öyle kurumlara emir vererek de kendini kurtaramaz bu kişi."

Kaynak: T24