CHP'nin başörtüsüne ilişkin kanun teklifi gündemdeki yerini koruyor.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Gelin çözümü yasa değil, Anayasa düzeyinde sağlayalım" şeklindeki çağrısına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi.

 Kılıçdaroğlu, "Eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.

CHP'nin başörtüsüne ilişkin kanun teklifine ilişkin AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan "Gelin çözümü yasa değil, Anayasa düzeyinde sağlayalım" çağrısı geldi.

Twitter’dan  Erdoğan'ın çağrısına yanıt Kılıçdaroğlu, "Başörtülü kadınların hak ve özgürlüklerine kavuşması için önerdiğimiz bu kanuni zırhı sen destekle Erdoğan; eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Bu kullandığın zehirli dili de artık bırak, çok çirkin bir üslubun var. Türkiye için iyi bir şey yapmaya çalışıyoruz. Senin yasakçı zihniyetine rağmen, özgürlükler getirmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.