Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı olarak parlamenter sisteme dönüşün yol haritasını yakında açıklayacağını söyledi 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir CHP Muğla milletvekilinin Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin'i davadan vazgeçmesi için aradığı iddialarına ilişkin açıklamada bulundu. 

"Cinayeti değil CHP'yi tartışma konusu yapmak istiyorlar” diyen Kılıçdaroğlu, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’in “Eğer ispat etsinler hem milletvekilliğinden hem de CHP'den istifa ederim” sözlerini hatırlatarak, “Bu kadar açık ve net” dedi. 

Yıl sonu değerlendirme toplantısı için gazetecilerle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı olarak parlamenter sisteme dönüşün yol haritasını yakında açıklayacaklarını belirterek, Cumhurbaşkanı adayının kim olacağının da ondan sonra konuşulacağını ifade etti. 

Gözden kaçırmayın

Karamollaoğlu: Bu iktidarın yıktığı ne varsa düzelteceğiz Karamollaoğlu: Bu iktidarın yıktığı ne varsa düzelteceğiz

Televizyon temsilcileriyle yıllık değerlendirme toplantısında bir araya gelen Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı soruldu.  

Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili kararı Millet İttifakı verecek. Benim irademdeki bir olay değildir'' sözlerini kaydetti. 

"BUNUN FATURASI TÜRKİYE'NİN ÖNÜNE GELİR" 

Kılıçdaroğlu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'la ilgili verdiği tahliye kararına yöneltilen tepkileri de eleştirdi. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: 

"Hem devlet olarak uluslararası sözleşmenin altına imza atacaksınız, sonra dönüp 'AİHM kararını uygulamam' diyeceksiniz. Bunun faturası Türkiye'nin önüne gelir. Ama ben söyleyeyim. Tıpış tıpış uygulayacaklar, başka seçenekleri yok."