CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır ziyaretinde gençlerle buluşmasında PKK lideri Abdullah Öcalan'dan haber alınamamasına dair gelen bir soruyu, "Her sorunların çözümü Meclis'tir" diye cevapladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iki günlük Diyarbakır programının ilk gününü dün akşam gençlerle yaptığı buluşmayla noktaladı. Basına kapalı olarak yapılan buluşmada gençler Kılıçdaroğlu’na ülke sorunlarına dair sorular yöneltti.

Gözden kaçırmayın

Mithat Sancar'dan muhalefete tepki: Tutarlı bir tavır ortaya koyamıyorlar Mithat Sancar'dan muhalefete tepki: Tutarlı bir tavır ortaya koyamıyorlar

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi'nde tutulan PKK Lideri Abdullah Öcalan’dan yaklaşık bir yıldır haber alınamamasını nasıl değerlendirdiğini sorulan Kılıçdaroğlu, soruyu, "Her sorunun çözümünün Meclis'tir" diyerek yanıtladı. 

Cezaevlerinde son zamanlarda artan ölümler ve hak ihlalleri ile ilgili sorulan bir soruyu da yanıtlayan Kılıçdaroğlu'nun insanların fikirlerinden kaynaklı tutuklanmaması ve cezaevinde tutulmaması gerektiğini söylediği kaydedildi.

Kaynak: MA