CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, " Hırsızları korudular mı korumadılar mı? Hırsızların altına yattılar mı yatmadılar mı? Yine kıyameti koparacaklar? Kim hırsızın önüne yatarsa karşısında beni bulur... Benim vicdanım rahat" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

- Kilisli vatandaşlarımız her gün bomba nerede patlayacak diye diken üstünde. Vatandaşlar vicdanlarına sorsun 14 yıldır bu ülkeyi bu hale kim getirdi diye...

- Türkiye Cumhuriyeti devletinin soyulduğunu herkes biliyor. Yürütme organı hem yasamayı hem yargıyı baskı altına aldı.

- Dört bakanın dosyası kapatıldı. Bütün dünya biliyor, biz de biliyor, sağır sultan da biliyor. Ama hesabını parlamento soramıyor.

- Medya mı diyorsunuz? Eğer hükümetten yanaysanız bütün ilanlar gelir. Değilseniz her türlü cezayı alırsınız.

- Yargı mı diyorsunuz? Ne diyor AKP'li vekil, "Başkanlığa gerek yok. Biz zaten istediğimizi yapıyoruz..." Böyle bir tablo ortaya çıkınca ahlaki erezyon oluyor. Ahlaki yozlaşma hiç bu kadar yükseğe çıkmadı.

- Milletime sözüm söz, siz kul hakkı yiyenlerden hesap sorulmasını istiyorsanız, tek bir adresiniz vardır, CHP... Gelin bu düzeni kökten değiştirelim.

- Siyasi Ahlak Yasası çıkmalı, bu olursa Türkiye kurtulur. Ahlak insani görkemli kılar. İslamiyet'te de ahlak çok önemlidir.

- Bunlar sabah akşam din üzerinden siyaset yapıyorlar di mi? Hırsızların altına yattılar mı yatmadılar mı?

- Bana "çırak" diyor. Ben Mustafa Kemal Atatürk'ün ve Bülent Ecevit'in çırağıyım. Ama ona söyleyin sen de hırsızların ustasısın. Aile boyu hırsızlık yaptılar.