CHP Genel Başkanı’ndan Erdoğan açıklaması

Gözden kaçırmayın

NATO'dan Erdoğan görüşmesine ilişkin açıklama NATO'dan Erdoğan görüşmesine ilişkin açıklama
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım seçimleri için meydanlara çıkması halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı muhatap almayacağını belirterek, “İstediği kadar aleyhimde konuşsun, onu milletin irfanına bırakıyorum” dedi.

Şükrü Küçükşahin’in Hürriyet’teki haberine göre, Erdoğan’ın önceki gün kendisini kast ederek “Bu makama her türlü hakareti yapanlara hangi görevi verecektik” demesini de değerlendiren CHP lideri, şunları söyledi:

ANAYASA’YI ÇİĞNİYOR

“Sayın Erdoğan bizim, benim muhatabım değil. Anayasa’yı çiğneyen, hukuka inanmayan, kendi çıkarı için ülkeyi ateşe atan biri muhatabım değil, olmayacak. Muhatap olarak kabul etmiyorum kendisini. İstediği kadar benim, CHP’nin aleyhine konuşsun dursun; kendisini milletin irfanına bırakıyorum, millet gerekeni söyleyecek. Daha önce de söyledim, şeref ve namus üzerine bu Anayasa’ya sadakat konusunda yemin etmiş bir Cumhurbaşkanı kendisi. Bu yemini ben mi ettim, o mu? Onun şeref ve namustan anladığı ile benimki farklı.

MEYDANLARA ÇIKSA DA...

Meydanlara 7 Haziran seçimleri için de çıktı, şimdi yeniden çıksa da kendisini muhatap almayacağım.

Hukuk ve Anayasa’yı tanımadığı zaten ortada, kendisi de söylüyor; onun için bunu yaparsa, yapmaya devam ederse dediğim gibi onu milletin irfanına bırakıyorum.

DAVUTOĞLU’NA HAKARET

Yalnız şu tespiti de yapmak zorundayım: Eğer Erdoğan yine meydanlara çıkarsa bu doğrudan Ahmet Davutoğlu’na hakaret olur. Onu bir insan, bir politikacı yerine koymamak olur. Cumhurbaşkanı demiş olur ki ‘Sen beceriksizsin’. Beceriksiz gördüğü için de Davutoğlu’nu kenara itip kendisini onun da yerine koymuş olur. Bu da en başta Ahmet Davutoğlu’na haksızlık olur.” (Hürriyet)