Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni otobüsler için lansman düzenlendi. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yeni otobüs lansmanında açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, "Kur farkı sadece Türkiye'nin bilançosunu değil tüm belediyelerin bağımsız kuruluşların da bilançosunu altüst etti. Çılgın projelere ihtiyacımız yok dediniz. Bu ülkenin çılgın adamlara değil akıllı adamlara ihtiyacı var” dedi.

Akşener, “20 yıldır aynı zihniyetin benzer isimlerin yönettiği bir Türkiye’deyiz. O gün doğmuş çocuklar bugün oy kullanabilir haldeler. Ama bir şey oluyor. Niçin belediyeler önemli? Niçin ben bu belediyeler alınabilsin diye Kılıçdaroğlu şahidimdir, çırpındım. Niçin önemli? İşte bugün bu hizmetle ne kadar önemli olduğunu biliyoruz” dedi.

Akşener, konuşmasına şöyle devam etti:

“Millet İttifakı için ne dediler? Bunlar ikin kazı güdemezler dediler, şunlar böyle şöyle dediler. Bizim yakın zamanda bu ülkeyi bu zihniyetten vatandaşımızın tercihiyle bu zihniyeti bu ülkenin yönetiminden göndermenin yolu neydi somut bir başarı öyküsü oluşturmaktan geçiyordu. Ve Adana’dan başlayalım İstanbul’a, İstanbul’dan Ankara’ya, Ankara’dan Antalya’dan uzanan bu belediye seçimlerini alma serüveninde bugün geldiğimiz noktada bu bipolar yönetim anlayışının vatandaşın oylarıyla göndereceğine olan inancın sebebi belediye başkanlarımızın somut çalışmalarıdır.

Fitneyi engellemek amaçlı şunu söylemek istiyorum bugün Ankara'mızın yanında hem yolsuzlukların önüne geçildiği hem Ankaralıların yanında olunduğu hem yoksulun yanında bulunulduğu hem de sosyal belediyecilik anlayışının somut bir şekilde hayata geçirildiği Sayın Mansur Yavaş’ın şahsında bugün bu yolculuğun yani bu zihniyetin bu ülkeden tekrar söylüyorum demokrasi ile gönderilme yolculuğunun somut göstergesi sizlersiniz. Onun için büyükşehir belediye başkanlarımızın yaptığı dürüst, doğru çalışmaların “İki kazı güdemez” iftirasını güdemez” iddiasını ortadan kaldırdığı, bunlar hiçbir hizmet yapmazlar iftirasının çöktüğü, ‘Bunlar gelirse fakire fukaraya yapılan yardımların duracağı’ iddiasını…Yapılan seçimde 13. Cumhurbaşkanını millet ittifakının adayının seçileceğine inanıyorum.”

AKŞENER: BAĞIRA BAĞIRA AĞLAMAK İSTİYORUM

Sözlerinin devamında, "Bağıra bağıra ağlamak istiyorum" diyen Akşener, "Dün bir toplantıya katıldım o toplantıda iki yıldır interneti olmadığı için okuma yazma öğrenememiş çocuklarımızın rehabilitasyon merkezlerine gönderildiğini biliyor musunuz?" diye sordu.

Akşener, belediye başkanlarına yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

KILIÇDAROĞLU: SORUNLARIN KAYNAĞI ÜLKEYİ YÖNETENLERDİR

Ardından kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sorunların kaynağı ülkeyi yönetenlerdir. Çünkü sorumluluk onlara aittir. Çözemediklerine göre bizim çözmemiz gerekiyor. Çözenlerin iktidara gelmesi gerekiyor" dedi.

"BU ÜLKENİN ÇILGIN ADAMLARA DEĞİL AKILLI ADAMLARA İHTİYACI VAR"

Kılıçdaroğlu, "Kur farkı sadece Türkiye'nin bilançosunu değil tüm belediyelerin bağımsız kuruluşların da bilançosunu altüst etti. Çılgın projelere ihtiyacımız yok dediniz. Bu ülkenin çılgın adamlara değil akıllı adamlara ihtiyacı var. Sorunları masaya yatırıp açık yüreklilikle tartışan insanlara ihtiyacımız var. Böyle bakmamız lazım. Ancak sorunları böyle çözebiliriz. Böyle yaklaşınca pek çok sorunun kısa sürede çözüleceğini hepimiz biliriz. Çözülmeyecek sorunu yoktur. Türkiye'nin; akılla birikimle, istişareyle. Ne kadar ağır yük alırsak alalım, bu sorunların tamamının üstesinden gelebiliriz. Büyükşehir belediye başkanımız 'biz şunları bunları yaptık dönüp bize diyorlar ki ne yaptınız,' Sayın başkan bu soruyu sormaları gayet doğal çünkü onlara başka bir şey yapıyorlardı siz onu yapmadınız. Siz harcadığınız her kuruşun hesabını millete verdiniz. Onların alışkın olmadığı bir yönetim tarzı. Size yürekten teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.