KESK Genel Merkezi’nde yapılan toplantıda KESK’in yeni yönetimi belirlendi.

Gözden kaçırmayın

Soma davasında ölen her bir madenci için verilen 8 günlük hapis cezası kararı AYM'ye taşındı Soma davasında ölen her bir madenci için verilen 8 günlük hapis cezası kararı AYM'ye taşındı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) tarihinde ilk kez bir kadın başkan göreve getirildi. KESK Yönetim Kurulu bugün KESK Genel Merkezi’nde yaptığı toplantı da Genel Başkanlık görevine Döndü Taka Çınar’ı getirdi.

Anadolu Gösteri Merkezi’nde 8-9 Ocak tarihlerinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul ile belirlenen KESK Yönetim Kurulu bugün ilk toplantısını gerçekleştirdi. KESK Genel Merkezi’nde yapılan toplantıda KESK’in yeni yönetimi belirlendi.

Buna göre KESK Genel Başkanlığı görevine Döndü Taka Çınar getirilirken, Genel Sekreterlik görevi Kasım Birtek’e, Mali Sekreterlik görevi Yaşar Gül’e, Eğitim ve Örgütlenme Sekreterliği Akman Şimşek’e, Kadın Sekreterliği Canan Çalağan’a, Basın Yayın Sekreterliği görevi Hamide Yiğit’e ve Hukuk ve Toplu İş Sözleşmesi Sekreterliği ise İlhami Şahbaz’a teslim edildi.

ANF NEWS AGENCY