Erdoğan'ın 'Ey Kılıçdaroğlu, senin nefes alışını bile biz takip ediyoruz’ ifadelerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Genel başkan olduğumdan beri benim ve parti yöneticilerimin telefonları dinleniyor zaten. Biz düşman değiliz ki bizi dinliyorsun sen. Bu özel bir hastalık aslında" dedi.

Çanakkale dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti yöneticilerinin, kendisinin, Saadet lideri Temel Karamollaoğlu'nun telefonlarının dinlendiğini söyledi.

Hürriyet'ten Rifat Başaran'ın haberinin bir bölümü şöyle:

"Bugün telefonda konuşurken bile insanlar bir endişeye kapılıyorsa bu ülkede demokrasi yok demektir. Genel başkan olduğumdan beri benim ve parti yöneticilerimin telefonları dinleniyor zaten. Bu dinlemeler bir kişiye bilgi olarak akıyor. Hatta Erdoğan bir ara, benim için ‘Ey Kılıçdaroğlu, senin nefes alışını bile biz takip ediyoruz’ demişti. Türkiye bir istihbarat devleti oldu. İstihbarat örgütlerinin Erdoğan’a çalıştığı bir devlet oldu. Biz düşman değiliz ki bizi dinliyorsun sen. Bu özel bir hastalık aslında. Devleti yönetememe hastalığı ve kendi geleceğinden endişe duyma hastalığı. Temel Bey (Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu) açıkladı. Filistin dolayısıyla miting yapacaklardı. Telefonları dinlemişler, yurtdışına hemen haber veriyorlar; ‘Efendim miting yapacak muhalefet’ diye. Oradan (Londra) açıklama yaptı ‘Şu tarihte miting yapıyoruz’ diye. Düşünebiliyor musunuz?"

'BİR ADAY HAPİSTE, BİRİNİN ÖNÜNE HER TÜRLÜ ENGELİ ÇIKARTIYORSUNUZ'

Çanakkale dönüşü soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in konvoyunun Gaziantep'te çöp kamyonları ile yolunun kesilmesini de şu ifadelerle yorumladı:

"Bu ülkede sözde Başbakan var. (Gaziantep’te) Olaya derhal müdahale edip kamyonları kaldırması ve Sayın Meral Akşener’den özür dilemesi gerekirdi ama iradesi olmadığı için olaya müdahale edemedi. Bir cumhurbaşkanı adayı hapiste, bir cumhurbaşkanı adayının önüne her türlü engeli çıkartıyorsunuz, öbür adaya televizyon ekranlarını kapatıyorsunuz. Sonra da deniliyor ki ‘Ülkemizde demokrasi var’."