KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı yazılı bir açıklama yaparak “Özgürlük Hareketimiz artık ateşkes tutumunun istismar edilmesini kabul etmeyecek, oyalama yaparak Kürt sorununu çözümsüz bırakan politikalara karşı da tutumunu koyacaktır. Artık sabırlı ve makul tutumumuzu istismar edenlere ve oyalama politikası yürütenlere hiçbir biçimde müsaade edilmeyecektir.” ifadelerini kullandı

ANF’de yer alan habere göre KCK Yürütme Konseyi yazılı bir açıklama yaparak AKP hükümetinin uyarılara rağmen Kürt halkının demokratik örgütlülüğü ve siyasi iradesini kırmak ve toplumu dirençsiz bırakmak için sürekli tutuklamalara yöneldiğini belirtti.

“Türk devletinin ve hükümeti, Türkiye’yi demokratikleştirme, Kürt sorunu başta olmak üzere Türkiye’nin tüm sorunlarını çözme mesajı vermesine rağmen bu mesajın tersine uygulamalar yapılmaktadır” diyen KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı, Bölge’de yapılan siyasi soykırım operasyonlarının ve tutuklamaların bunun en somut kanıtı olduğuna da dikkat çekti.

Özgürlük hareketinin bu durumu da değerlendirdiğini, AKP hükümetinin seçim sonrası boşluktan yararlanarak, bu tutuklamaları artırmasının da Kürt halkına karşı bir savaş yürütmek olduğu karanına vardığını belirten KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı, “Bu nedenle tüm halkımızı bu tutuklamaları önlemeye çağırdığımız gibi, her tutuklama artık gerilla için bir misilleme nedeni olacaktır.

KCK “Türkiye ve Kürdistan kamuoyu bilmelidir ki, askeri amaçlı baraj ve karakol yapımlarına karşı gerillamız direnme hakkını kullanacak ve siyasi soykırım operasyonlarına karşı da misillemede bulunacaktır” ifadesini kullandı. (Evrensel)