ABD’nin California eyaletinde 5 yıl önce kaybolan evcil eşek Diesel, bir geyik sürüsüyle yaşarken bulundu. Diesel’in sahipleri Terrie ve Dave Drewry, sosyal medyada viral olan videodaki eşeğin Diesel olduğunu doğruladı. Diesel, 2019'da Clear Gölü yakınlarında korkup kaçmıştı. Gönüllüler haftalarca arasa da bulunamamıştı.

Drewry çifti, Diesel'in güvende olduğunu öğrenince çok sevindi ve yeni ailesiyle kalmasına karar verdi. Bu ay doğa yürüyüşü yapan Max Fennell, geyik sürüsüne karışmış bir eşeğin videosunu sosyal medyada paylaştı.

İspanya'da aşırı sıcaklar nedeniyle ülkenin bazı bölgelerinde "alarm" verildi İspanya'da aşırı sıcaklar nedeniyle ülkenin bazı bölgelerinde "alarm" verildi

Fennell, eşeğin mutlu ve sağlıklı göründüğünü belirtti. Terrie Drewry, "Sonunda onu gördük. İyi ve mutlu olduğunu bilmek içimizi rahatlattı" dedi. Geyik sürüsü, Diesel’in kaybolduğu yerin birkaç kilometre uzağında görüldü. Drewry çifti, Diesel’i yakalamaya çalışmayacaklarını ve onun artık gerçek bir vahşi eşek olduğunu söyledi.

Kaynak: rss