Ziraat Türkiye Kupası kapsamında Galatasaray’la karşı karşıya gelecek olan GMG Kastamonuspor, TFF 2.Lig ekibi olarak kendilerine göre son derece güçlü bir takımla oynayacaklarını ve bu nedenle son derece heyecanlı olduklarını belirttiler. Köklü bir camia ile karşı karşıya geldiklerini belirten Kastamonuspor cephesi, eşleşme için heyecanlı oldukları kadar mutlu olduklarının da altını çizdiler. Farklı bir deneyim olacağını belirten GMG Kastamonuspor teknik direktörü ve takım kaptanları, amaçlarının ise mücadeleden keyif almak olduğunu dile getirdiler.

Kastamonuspor’un bettilt istatistikleri doğrultusunda bütçe anlamında ve diğer birçok konuda geride olduğunu ifade eden teknik direktör Metin Akpunar, buna rağmen ellerinden geleni yapacaklarının altını çizdi. Akpunar açıklamalarının devamında “Kiminle konuşursak biz, kuradan Galatasaray’ı çekeceğiz, biz Galatasaray’ı çekeceğiz diyerek sonunda Galatasaray ile eşleştik. Bu kuradan dolayı çok mutluyum. Hem teknik heyet adına hem de takımdaki oyuncularımızın gelişimi adına bizim için müthiş bir tecrübe olacağı kanaatindeyim. GMG Kastamonuspor takımını en işi şekilde temsil edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Galatasaray ile oynayacakları için heyecanlı olduklarını dile getiren Akpunar, “Kuradan hemen sonrasında hem sosyal medyadan hem de takım içerisinde ciddi bir heyecan uyandırdı. Kolay değil, dünya çapında oyuncuları var. Hem Türkiye kupasını hem de ligi kazanmış bir hocaları var. Türkiye’nin en iyi statlarından bir tanesinde oynayacağız. Bu hem teknik heyet için hem de futbolcular için müthiş bir fırsat. Bizlerde bunu en iyi şekilde değerlendiririz inşallah. Kendi haddimizi bilerek oynayacağız. Ama bizim buradaki amacımız şu: Bazen bir sezon müthiş bir futbol oynarsın ama bu tarz maçlarda kendinizi gösterebilirsiniz. Genç oyuncularımız var. Özellikle onlar için bir fırsat olarak değerlendiriyorum. GMG Kastamonuspor, daha öncesinde de Galatasaray ile eşleşmiş bir takım. Bizim amacımız burada futbolun doğrularını en işi şekilde sergilemek.” ifadelerini kullandı.

Ergin Keleş: Umarım Keyifli Bir Maç Olur

GMG Kastamonuspor’un en deneyimli isimlerinden biri olan Ergin Keleş, kariyerine dair önemli bir istatistiğe dikkat çekti. Kariyerinde; Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’a gol attığını ancak bir türlü Galatasaray’a gol atamadığını belirten Keleş, bu maçla birlikte böylesi bir şanssızlığını kırmak istediği dile getirdi. Keleş; “Ben, kariyerimde Galatasaray’a karşı birçok maç oynadım. Tatlı anılar biriktirdim. Pek değil, genelde Anadolu kulüplerinde Galatasaray’a karşı oynadığım için hep sahadan mağlup ayrıldım. Umarım kurada güzel, keyifli bir maç olur. En önemlisi bizim için sahada forma şansı bulacak genç oyuncu kardeşlerim bir nebze o statların, o rakiplerin, o atmosferin tadına varır ve o tat onları bugünden daha iyisini yapmak için kamçılar. Bunu çok istiyorum onlar adına, en azından o ligleri o statları o rakipleri görsünler, onlara karşı oynasınlar. Bu durum en azından belki onlar adına bir motivasyon kaynağı olabilir diye düşünüyorum, öyle de umut ediyorum. Galatasaray’a karşı çok fazla tatlı anılarım yok. Karabük’te oynarken bir keresinde 6-7 gol yemiştik. Tatsız anılardı, hoş anılar değildi. Şansızlığımı kıracağım, gol atabilirim inşallah. Ayrıca kişisel fikrim olarak Efe gibi genç bir santraforumuz var. Onun oynamasını isterim elbette kararı hocamız verir. Ben Ergin Keleş olarak sahada genç Efe arkadaşımızın olmasını isterim. İnşallah benim yerime o gol atar” ifadeleriyle açıklamalarını noktaladı.

Köklü Bir Camia ile Oynayacağız Heyecanlıyız

Kastamonuspor kaptanı Faruk Öcal, son derece köklü bir caima ile oynayacakları için heyecanlı olduklarını ifade etti. Öcal; “Bizim ilk öncelikli hedefimiz lig, ligde iyi yerlere gelmek istiyoruz. Çünkü burada kulüpte büyük emekler veriliyor, bu takımın kurulması için çok çaba sarf edildi. Kupa bizim için ikinci planda ama Galatasaray ile eşleşmek ve onlarla oynamak, Arena’da sahaya çıkmak bizim için güzel bir maç olacaktır. İnşallah Arena’da güzel bir futbol sergileriz. Yaklaşık 13-14 gün var maça, herkes heyecan duyar, tabii ki bizlerde Galatasaray gibi köklü bir camia ile oynayacağız. Heyecanlıyız” sözlerini kullandı.