CHP’li Bülbül: İcra dairelerindeki dosya sayısı yarım milyon arttı CHP’li Bülbül: İcra dairelerindeki dosya sayısı yarım milyon arttı

İstanbul’da bir markette kasiyerin başının açık olmasını ve markette içki satılmasını eleştiren Fas uyruklu M.A.E.’nin görüntüleri tepkilere sebep oldu. Polisin gözaltına aldığı M.A.E.’nin Türkiye'deki oturumu iptal edilerek sınır dışı edileceği öğrenildi.

Esenyurt'ta bir markette çekilen ve sosyal medyada yayınlanan bir görüntü tepki çekmişti. Görüntülerde, Fas uyruklu M.A.E., marketteki kasiyere, neden başının açık olduğunu ve markette niçin içki satıldığını sorarken, o anları telefon kamerasıyla kaydeden bir kadın da duruma tepki gösterdiği görüldü.

Türkiye'de demokrasi olduğunu kimsenin kimseye karışamayacağını belirten kadınla, M.A.E. arasındaki tartışma da görüntülerde yer alıyordu.

Sosyal medyada yer alan o görüntülerin ardından M.A.E. önceki gün gözaltına alındı.

Sözcü'de yer alan habere göre; emniyette işlemleri tamamlanan M.A.E.'nin Türkiye’deki oturumunun iptal edildiği ve sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresine teslim edileceği belirtildi.