Cumhurbaşkanı adayının kim olacağının 6'lı Masa'da hiç konuşulmadığını söyleyen Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Abdullah Gül'ün adaylığının gündeme gelmesini garipsemediğini söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, cumhurbaşkanlığı seçiminde kimin aday olacağı konusunun 6'lı Masa'nın görüşmelerinde müzakere edilmediğini ancak Abdullah Gül'ün aday olarak gündeme gelmesini garipsemeyeceğini söyledi.

'GEÇEN SEFER BEN TEKLİF ETMİŞTİM'

TV 5'te Mehmet Yılmaz'ın programına konuk olan Karamollaoğlu, şöyle konuştu: "Bir cumhurbaşkanı adayı üzerinde hiç müzakere edilmedi. Geçen sefer Abdullah Bey'in adaylığını ben teklif etmiştim kabul görmüştü ama o zamanki şartlar altında önceden cumhurbaşkanı adayı olduğunu ilan edenler başta Meral Hanım olmak üzere bir ittifak sağlanamadı.

Sağlansaydı o da seçilir miydi seçilmez miydi ayrı bir konu. Bugün Abdullah Bey'in öyle bir intiba doğuracak adımlar atması bence menfi değil müspettir. Düşünülebilir, olur olmaz ama şuan için kesin bir fikir ifade etmek doğru değil. Ama Abdullah Bey'in bir tecrübesi var. Aynı zamanda buradaki tavrı da net. Geçen sefer "aday olabilirim ittifak olursa" demişti. O da gündeme gelebilir, ben bunu garipsemem."