Kanada'da yaşayan ve dünyaca ünlü kişilere yaptığı pizzalarla tanınan işletmeci Zeynel Arı, Toronto bölgesindeki başarılı işyerlerine verilen ödüllerden biri olan Gems of Etobicoke Ödülü'ne layık görüldü.

T24'deki habere göre, pandemi döneminde sağlık çalışanlarına, evsizlere ve ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak pizzalar servis eden Zeynel Arı, federal parlamenter James Maloney tarafından Gems of Etobicoke ödülüne aday gösterildi.

Ödülü alan Arı, "Bu ödüle layık görüldüğüm için çok teşekkür ediyorum. Bu ödülü, Türkiye'de cezaevinde olan Selahattin Demirtaş'a adıyorum" dedi.

Arı ayrıca, Demirtaş'ın "Seher" adlı ilk kitabının İngilizce çevirisi olan Dawn adlı eseri, Kanada Başbakanı Justin Trudeau'ya iletilmek üzere James Maloney'e verdi.

Dersim'de doğan Zeynel Arı, 2000 yılında Kanada’nın Toronto kentine yerleşti. Evli ve dört çocuk babası olan Zeynel Arı, Türkiye’deyken turizmle uğraşıyordu.

Kanada’ya gittikten 1 yıl sonra “Dinos Wood Burning” i kurdu. 12 çalışanının bulunduğu pizzacı Toronto’da ve Kanada’da kısa sürede tanınmaya başladı.

Yaklaşık 19 yıldır pizza işletmeciliği yapan Zeynel Arı, birçok gazete ve dergide yer aldı ve “Dinos Wood Burning”e birçok ödül verildi. Müşterileri arasında Kanada’nın eski başbakanı Stephen Joseph Harper, Madonna ve birçok ünlü siyasetçi ve oyuncu bulunuyor. Arı, başlattığı bir kampanyayla cumartesi günleri evsizlere pizza dağıtıyor.