Kalıp Altı İskele Sistemleri

Genel 01.02.2021 - 14:12 01.02.2021 - 14:12

İnşaat ortamında ihtiyaç duyulan birçok eşya gerekli ve olmazsa olmaz kabul edilen parçalardan oluşur. Yeni bir bina inşa ederken ya da bakım- onarım yaptırırken en çok kullanılan ürünler arasında kalıp iskele sistemleri ile yer alır. En temel anlamı kalıp altı iskele sistemleri çağdaş inşaat ortamının vazgeçilmez parçaları arasındadır. Kalıp altı iskele sistemleri çoğunlukla döşeme ve kiriş altlarında kullanılır.

Kalıp altı iskele sistemleri inşaat ortamında geniş bir kullanım alanına sahiptir. Başta bina inşaatı olmak üzere, birçok farklı alanda kalıp altı sistemlerden yardım alınır. Özellikle köprü, viyadük, sanayi ve santral alanlarında bu kalıp yöntemi sıklıkla kullanılır. Ağırlık kaldırıma konusunda oldukça başarılı olan kalıp altı iskele sistemi yüksek ve ağır betonlu projeler için uygun şartları oluşturur.

Kalıp altı iskele yöntemleri birçok şekilde kullanıma sunulur. Buna göre masa kalıbı iskelesi, yük iskelesi ve merdiven kulesi olmak üzere üç farklı kullanım şekline sahiptir. Taşıyıcı sistemler açısından güçlü bir kullanım sunan kalıp altı iskele pek çok alanda ideal bir kullanım desteği sunar.

İnşaat gibi zorlu ve tehlikeli alanlar için kullanılan her bir sistemin ekstra güvenlik desteği sunması gerekir. İhtiyaç duyulan sistemler kalıp altı iskelede standart olarak yer alır. Kilitleme ve yük aktarma özelliği sunan kalıp altı iskele sistemi ile daha yüksek alanlarda dahi etkin bir kullanım elde edilebilir.

Kalıp Altı İskele Sistemleri Özellikleri

İnşaat ortamında kullanılan pek çok yardımcı ürün tek kullanım şekli ile karşınıza çıkar. Bunun yanı sıra defalarca kullanıma imkân tanıyan eşyalar da vardır. Kalıp altı iskelem sistemleri güvenilir yapı ile defalarca kullanım özelliğini bir arada sunar. Bu sayede birden fazla kez kalıp altı iskelerle başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ekonomik açıdan kalıp altı iskele sistemlerinin birden fazla kullanılması pek çok kolaylığa bir arada erişmenizi sağlar. Kalıp altı iskele sistemleri birçok artı özellik sunarak çağdaş inşaat ortamının vazgeçilmezleri arasında yer almıştır.

Döşeme ve kiriş altında sağlam yapısı nedeni ile taşıyıcı iskele görevini üstlenir. Genel olarak kalıp altı iskele desteğinde aşağıdaki yardımcı yöntemler yer alır:

Cup-Lock İskele Sistemleri

Masa Tipi İskele

Teleskop Direkler

Kovanlı iskele

Hayat İskele olarak kalıp altı iskele sistemlerini pratik ve hızlı çözümlerle piyasayla bir araya getiriyoruz. Güvenlikli kiralık iskele sistemleri, iskele kurulum ve iskele söküm gibi farklı gereksinimlere yönelik çözümleri müşteriyle buluşturuyoruz.

https://www.hayatiskele.com/

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@