Canan Kaftancıoğlu, Bakan Fahrettin Koca'nın Kılıçdaroğlu'na yönelik paylaşımına yanıt verdi ve "Siyasilerin görevi üzgün görünmek değil, toplumun yüreğini yakan durumlara çözüm olmaktır" dedi.

Konya’da kardiyoloji uzmanı Ekrem Karakaya’nın, görev yaptığı Şehir Hastanesi'nde uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirmesinin ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tepkisine CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yanıt verdi.

Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından Fahrettin Koca'nın paylaşımını alıntılayarak "Biz siyasilerin görevi üzgün görünmek ya da yürek yangımızdan söz etmek değil, toplumun yüreğini yakacak olaylara ve durumlara çözüm olmaktır" dedi

Kaftancıoğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Sayın meslektaşım; biz siyasilerin görevi üzgün görünmek ya da yürek yangımızdan söz etmek değil, toplumun yüreğini yakacak olaylara ve durumlara çözüm olmaktır Meslektaşlarımız, vatandaşlarımız üzüntüden kahroluyor zaten, hepimizin o koltuklarda üzülmek dışında sorumlulukları var.

Ve ayrıca milletimiz kimin üzgün göründüğü! kimin ise gerçekten üzgün olduğuna karar verecektir. Endişe etmeyin, bu millete güvenin…"