TCDD'den kuşetli vagonda kadın-erkek karışık seyahat yasağı!

Trenlerde ‘haremlik-selamlık’ devri başladı

TCDD'den kuşetli vagonda kadın-erkek karışık seyahat yasağı!

TCCD, kuşetli vagonlarda kadın-erkek karışık yolculuk yapılmasını yasakladı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tepki çekecek bir uygulamaya imza attı. Eşiyle birlikte vagonlarda seyahat etmek isteyen vatandaşa 'Eşiniz dahi olsa bilet veremeyiz' denildi.

Konuyla ilgili olarak Ankara Gar Müdürlüğü yetkilileri  “TCDD’nin emri var. Kuşetli vagonlar 4 kişi. Karı-koca da olsa oradan yer vermiyoruz’’ dediler. Kuşetli vagonda seyahat etmek isteyen kadınlara ayrı, erkeklere de ayrı bölümlerde bilet satılıyor.

Ali Ekber Ertürk’ün Sözcü’deki haberine göre, TCDD’nin kuşetlilerde haremlik-selamlık uygulaması, 67 yaşındaki N.A. adlı vatandaşın eşiyle birlikte kuşetli vagonda yolculuk yapmak amacıyla bilet almak için Ankara Garı’na gitmesiyle ortaya çıktı. Gişe memuru “Kuşetlilerde erkek-bayan beraber vermiyoruz” yanıtını alan A., “Burası Arabistan mı? Yanımdaki 40 yıllık eşim” dedi. A. itirazlarına rağmen kuşetli bileti alamadı.

Ankara Garı Müdür Yardımcısı Mehmet Duman Sözcü’ye “TCDD’nin bize talimatı bu yönde. Kuşetlilerde bu uygulama yapılıyor. Çünkü o bölüm 4 kişilik ve siz eşinizle de birlikte olsanız, oraya başka kadın ya da erkek yolcular gelecek’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 13:02

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER