Müdürün tacizini şikayet eden kadın işten atıldı

Genç kadının olaydan sonra okuldaki işine son verildiği belirtildi

Müdürün tacizini şikayet eden kadın işten atıldı

İzmir'in Buca ilçesindeki bir lisede temizlik görevlisi olarak çalışan 27 yaşındaki H.A, okul müdürü E.K. (45) tarafından cinsel tacize uğradığını söyleyerek şikayetçi oldu.

Yeni Asır'dan Metin Burmalı'nın haberine göre; şikayet üzerine okul müdürü E.K. hakkında soruşturma başlatılırken, mağdur H.A'nın işine son verildi. İfadesinde olay günü nöbetçi personel olarak okulda kaldığını belirten H.A. müdür H.K.'nın okulda kimsenin kalmadığından emin olduktan sonra kendisini öğretmenler odasına çağırdığını anlattı.

MÜDÜRE SORUŞTURMA, GENÇ KADININ İŞİNE SON VERİLDİ

H.A, "Öğretmenler odasına girdiğimizde eliyle yanağımı okşayıp, bir anda bana sarıldı ve öptü. Şaşkınlık ve korkuyla kendisini iterek, kollarından kurtuldum. O da dengesini kaybedip geri gitti" dedi. Hemen öğretmenler okulun bahçesine çıktığını ve tekrar okula girmeye cesaret edemediğini söyleyen H.A, okul müdürünün de 1-2 dakika sonra okulun arka bahçesindeki kapıdan çıktıktan sonra arabasına binip uzaklaştığını söyledi. E.K'nın olaydan sonra kendisini cep telefonundan arayıp özür dilediğini de aktaran H.A. şikayetçi oldu.

CİNSEL SALDIRIYI ŞİKAYET ETTİ, İŞTEN ATILDI

Genç kadının olaydan sonra okuldaki işine son verildiği belirtilirken, kadının söylediklerini reddeden okul müdürü E.K. hakkında da soruşturma başlatıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 21:03

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER