Mersin'de kadınlar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nü işgal etti

Kadın cinayetlerine ve Suriyeli göçmenlerin ölümlerine tepki gösterdiler

Mersin'de kadınlar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nü işgal etti

Mersin'de Yeryüzü Kadınları Platformu üyesi bir grup kadın, kadın cinayetleri ve Suriyeli göçmenlerin ölümlerine tepki göstererek Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nü işgal etti. Binaya pankart asan kadınlar, yaklaşık 1 saat sonra yaka paça gözaltına alındı.

Evrensel'de yer alan habere göre, Mersin'in Akdeniz ilçesi Atatürk Caddesi 'ndeki il binasına giden Yeryüzü Kadınları Platformu üyeleri, ellerindeki katlanmış bez pankart ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ndeki özel kalem müdürlüğü odasına girdi. Binanın dış cephesini gören odanın penceresine 'Kadından sorunlu, çocuk katliamlarından sorumlu bakanlık istemiyoruz' ve 'Çocuk katilleri hesap verecek' yazılı pankartı asmaya çalışan kadınlara, güvenlik görevlisi ve personeller engel olmaya çalıştı. İl Müdürü Ömer Faruk Bilgin'in kendi odasında olduğu sırada yaşanan olayda, kadınlarla güvenlik görevlileri arasında bir süre arbede yaşandı.

Kapının kilitlenmesi üzerine olay yerine polis çağrıldı. Bunun üzerine kadınlar da avukat çağırdı. Bir süre il binası içinde 'Kadın cinayetleri politiktir' sloganları atan kadınlar, binadan çıkmak istedi. Polisin eyleme izin vermemesi üzerine kadınlar ve avukatları ile polisler arasında tartışma yaşandı. Direnmeye devam eden kadınlar, il binasına çağırılan çevik kuvvet polislerince yaka paça gözaltına alındı.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2015, 15:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

ilticacilara bakmasi lazimdi yemek vermekle olmuyo yardimdan anladiklari yemek yani karnini doyurmak