Kırıkkale'de bir baba namus bahanesiyle 17 yaşındaki kızını katletti

Baba Sinan Türkoğlu, ilk ifadesinde "namus için yaptım" dedi

Kırıkkale'de bir baba namus bahanesiyle 17 yaşındaki kızını katletti

Kırıkkale'de yatılı bir okulda ahçılık yapan 45 yaşındaki Sinan Türkoğlu, bir süre önce nişanlısına gittikten sonra bu sabah eve dönen 17 yaşındaki kızı Beyza'ya ekmek bıçağıyla saldırdı. Baba Türkoğlu, defalarca bıçakladığı kızının ölmediğini görünce banyodan aldığı leğeni su ile doldurdu ve kızının başını içine soktu. 17 yaşındaki Beyza Türkoğlu boğularak yaşamını yitirdi. 


Cinayet, Kırıkkale'nin Etiler Mahallesi, 1188'inci Sokak'ta bulunan 3 katlı bir binanın üst katında Sinan Türkoğlu'nun yeni aldığı dairesinde bu sabah 08.00 sıralarında meydana geldi. Kızı Beyza'nın bir süre önce gittiği nişanlısından bu sabah eve dönmesi üzerine sinirlenen baba Sinan Türkoğlu, kızı ile tartışmaya başladı. Baba Sinan Türkoğlu, iddiaya göre tartışma sırasında eline geçirdiği bıçakla kızını vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. Daha sonra içine su doldurduğu leğene kafasını sokup, bir süre bastırdıktan sonra boğarak öldürdü.

Büyük oğlu evde bulunmayan ve eşinin gözleri önünde kızını bıçakladıktan sonra boğarak öldürdüğünü itiraf eden baba Sinan Türkoğlu, Emniyeti ve 112 Acil Servis'i arayıp, "Kızımı öldürdüm, gelin beni teslim alın" diyerek haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Beyza'nın öldüğünü belirledi. Evde yapılan incelemenin ardından ceset, Yüksek İhtisas Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayın ardından eve gelen polisin gözaltına aldığı Sinan Türkoğlu, ilk ifadesinde "namus için yaptım" dedi.

Sinan Türkoğlu, Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği'nde ifadesi alındıktan sonra Adliyeye çıkarıldı. (Evrensel)
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2015, 21:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

namus mu olur böyle katil