Kadınlar Özgecan için Taksim'de yürüdü: 'Kinimiz büyük!'

Kadınlar, Özgecan'ın katillerinden hesap sorulması talebinde bulundu

Kadınlar Özgecan için Taksim'de yürüdü: 'Kinimiz büyük!'

Mersin’in Tarsus ilçesinde üç kişi tarafından bıçaklandıktan sonra yakılarak öldürülen Özgecan Aslan’ın ölümünün ardından kadınlar İstiklal Caddesi’nde Fransız Konsolosluğu önünde toplandı.

Özgecan Aslan için Taksim'de "Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu" tarafından düzenlenen protesto gösterisinde, Fransız Konsolosluğu önünde toplanan yüzlerce kişi Galatasaray Meydanı'na doğru yürüyerek, kadın cinayetlerinin durması ve Özgecan'ın katillerinden hesap sorulması talebinde bulundu.

"KİNİMİZ BÜYÜK"

Çok sayıda kadının katıldığı eylemde, kadınlar ellerinde Özgecan Aslan’ın fotoğraflarını taşıdı ve "Kadın katillerinden hesap soracağız," sloganı attı.

Yapılan basın açıklamasında, “Kinimiz büyük. Her geçen gün kadınlar katledilmeye devam ediyor” denildi.19:00'DA KADIKÖY'DE EYLEM VAR

Kadınlar İstanbul’da bu akşam Kadıköy Boğa heykeli önünde saat 19:00’da toplanarak kadın cinayetlerine karşı yürüyecekler.

Özgecan’ın katillerine ceza indirimi verilmemesini isteyen kadınlar, hükümetin bir an önce kadın cinayetlerine karşı harekete geçmesini istedi.

Kaynak: diken, odatv

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 15:09
YORUM EKLE