Kadınlar, Kadıköy'de darbelere karşı özgürlük için buluştu

HDP, HDK ve KJA'nın “Biz kadınlar darbelere karşı özgürlüğümüzü savunuyoruz” şiarıyla başlattığı ‘Kadın Buluşması’nın üçüncüsü için kadınlar Kadıköy İskele Meydanı'nda bir araya geldi

Kadınlar, Kadıköy'de darbelere karşı özgürlük için buluştu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Kadın Meclisi ve Kongereya Jinen Azad (KJA) öncülüğünde, “Biz kadınlar darbelere karşı özgürlüğümüzü savunuyoruz” şiarıyla başlatılan ‘Kadın Buluşması’nın üçüncüsü Kadıköy İskele Meydanı'nda başladı.

JINHA'nın haberine göre; kadınlar, buluşmanın girişlerinde kendi güvenlik önlemlerini aldı.

“Darbelere karşı özgürlüğümüzü savunuyoruz" pankartı açılan buluşmada, “Hurşit Külter nerede?", "Tecride son", "Darbelere karşı sokağa eyleme özgürleşmeye" ve "Dünya kadın mücadelesiyle değişecek" dövizleri taşıyan kadınlar sıklıkla, "Jin jiyan azadî", “Darbelere karşı özgürlük sokakta" sloganları attı.

Mitinge HDP birleşeni kurumların yanı sıra çok sayıda kadın katılırken, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDK Eş Sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit, HDP İstanbul Milletvekilleri Hüda Kaya, Pervin Buldan ve Filiz Kerestecioğlu da katılım sağlayacak.

ERKEKLER ALANDAN ÇIKARILDI

Buluşmaya kadın katılımı devam ederken, alanda bulunan erkeklere ise etkinliğin kadın buluşması olduğu vurgulanarak alanı boşaltmaları gerektiği söylendi.

Öte yandan polislerin alanın dışında bulunan HDP'li erkekleri darp etmesi üzerine kısa bir gerginlik yaşandı.

Etkinlik HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve HDK Eş Sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit'in konuşmasıyla devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 09:06

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER